Adalet Bakanı Şahin'i kızdıran soru!

Adalet Bakanı Şahin'i kızdıran soru!.10447
  • Giriş : 15.11.2007 / 15:33:00
  • Güncelleme : 15.11.2007 / 15:51:43

Şahin: DTP'li vekillerin dokunulmazlıkları konusunda Başbakan gerekli açıklamayı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Ticaret Odası'nda (İTO) düzenlenen "Milletlerarası ticari uyuşmazlıkların tahkim yoluyla çözümü" konulu konferansa katılan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, konferansın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Şahin, DTP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının istenmesi ile ilgili soruya, "MHP'nin bu konuyla ilgili bir teşebbüsü oldu. Başbakanımız ve ilgili arkadaşlarımızın konuyla ilgili açıklamaları oldu. Bunun dışında ben bir açıklama yapmak niyetinde değilim" şeklinde yanıt verdi. Mevcut Anayasa ve iç tüzük çerçevesinde TBMM milletvekilleri ile ilgili dosyalara karma komisyonun karar verdiğini belirten Bakan Şahin, "Adalet ve Anayasa Komisyonu'ndan oluşan karma komisyonun verdiği karardan sonra nihai kararı genel kurul veriyor" diye konuştu. Bu sürecin dışında AK Parti'nin başka bir süreç düşünmediğini ifade eden Şahin, "Anayasa Değişikliği ile ilgili bilindiği gibi bir çalışma başlattık. Belki Anayasa'nın dokunulmazlıklar ile ilgili 83. maddesi bu çerçevede yeniden değerlendirilecektir kuşkusuz. O çerçevede değerlendirmeyi düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin Abdullah Öcalan'a birkaç defa hücre cezası verildiği yönündeki sorusuna sinirlenen Bakan Şahin, " Ben terör örgütü propagandası anlamına gelecek bu tür sorulara cevap vermiyorum" şeklinde konuştu.

Konferansta yaptığı konuşmasında ise Bakan Şahin, konferansın, ticaret kurallarının düzenlenmesinin sadece devlete bırakılmayacağını, girişimcilerin hergeçen gün daha güçlü şekilde ticaretin yasal yönüyle bilgilendiğini gösterdiğini söyledi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious