Adalet Bakanlı'ğı yargı karşısında

  • Giriş : 13.11.2006 / 00:00:00

Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçağı, Tiran-İstanbul seferini yaparken Hakan Ekinci ile birlikte kaçırdığı açıklanan daha sonra olayla ilgisi olmadığı anlaşılan Mehmet Ertaş, Adalet Bakanlığına dava açıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adı uçak kaçırma olayına karıştıktan sonra psikolojik rahatsızlık geçiren Ertaş'a doktorlar "Posttravmatik stres bozukluğu" teşhisi koydu. 3 Ekim 2006 tarihinde Tiran-İstanbul seferini yaparken 107 yolcu ve 6 mürettebatıyla birlikte kaçırılarak, İtalya'ya indirilen THY uçağını hava korsanı Hakan Ekinci ile birlikte kaçırdığı ileri sürülen Mehmet Ertaş'ın o günden bu yana psikolojik tedavi gördüğü bildirildi. Adının uçak kaçırma olayına karışmasının ardından çevresindekilerin kendisini dışladığını ileri süren Ertaş, uçak kaçırma olayında Adalet Bakanlığının hakkında yaptığı açıklamalardan dolayı hayatında birtakım olumsuzluklar yaşaması ile psikolojik açıdan rahatsızlık geçirdiğini iddia etti. Bu yüzden de Adalet Bakanlığı hakkında dava açtığını hatırlatan Ertaş, hakkını hukuki yollardan arayacağını ifade etti.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLADI

Mehmet Ertaş'ın avukatı Sinan Taş ise şöyle konuştu: "Müvekkilim sözkonusu uçakta sadece yolcu olarak bulunuyordu ve uçağın kaçırıldığından uçak İtalya'da iniş yapıncaya kadar haberi de yoktu. Adalet Bakanlığının yaptığı basın açıklaması sebebiyle müvekkilimin kişilik hakları ağır saldırıya uğramıştır. Maalesef şu anda psikolojik tedavi görmektedir. Müvekkilim Mehmet Ertaş hakkını hukuki yollarla arama kararı almıştır. Avukatı olarak, Adalet Bakanlığı'na idari başvuru yaparak, hukuki süreci başlatmış bulunmaktayız. Adalet Bakanlığı'ndan gelecek cevaba göre de idari yargıda gerekli davamızı açacağız."

PSİKOLOJİSİ BOZULMASAYDI DÜĞÜN YAPACAKTI

Ertaş'ın babası Fevzi Ertaş, uçağı Hakan Ekinci ile birlikte kaçırdığı ileri sürülen oğlunun o sırada evlenmek için memleketine geldiğini hatırlattı. Kendisinin ısrarı ile memlekette nişanlanıp düğün yapmak için o gün uçakta yolcu olarak bulunduğunu dile getiren baba Ertaş, "Oğlum 29 yaşında. Onu nişanlandırmak için çağırdım uçakta başına bunlar geldi. Çok üzüldük. Oğlum yolcuyken zanlı durumuna düştü. 2 yıldan bu yana Arnavutluk'ta çalışıyordu. Son birkaç aydır ısrarla oğlumu Türkiye'ye nişan ve düğün yapmak için çağırıyordum. Ama başımıza bunlar geldi. Oğlumun psikolojisi bozulduğu için nişanı ve düğünü de biraz erteledik. Songül Semiroğlu ile söz kesmiştik." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious