Adalet Bakanlığı'ndan Öcalan açıklaması

Adalet Bakanlığı'ndan Öcalan açıklaması.13791
  • Giriş : 16.07.2008 / 18:48:00

Adalet Bakanlığı, bazı basın yayın organlarında İmralı'da yatan Abdullah Öcalan'ın saçının kendi isteği dışında 'kazıtıldığı' iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

yapılan basın açıklamasına göre, İmralı Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan terör örgütü elebaşı hükümlü Abdullah Öcalan'ın saçının kendi isteği olmadan kazıtıldığı şeklinde gerçeği yansıtmayan bir söylenti yayıldığı ve bazı basın yayın organlarında bu yönde haberlerin yer aldığı bildirildi.

İddialar üzerine, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuyla ilgili bilgi istendiğini belirten Bakanlık açıklamasında şöyle denildi:

"İddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı Başsavcılık tarafından incelenerek Bakanlığımıza bilgi verilmiştir. Buna göre, hükümlü Öcalan, avukat görüş odasında cezaevi iç görevlisi tarafından tıraş edilmiş ve bu sırada ikinci bir görevli de odada hazır bulunmuştur. Hükümlü, kendi isteğiyle tıraş olmuş ve saçlarının kendi tarifi doğrultusunda kesilmesinin ardından görevlilere teşekkür etmiştir. Yapılan inceleme sonucunda, hükümü Öcalan'ın kendi isteği olmadan tıraş edildiği şeklindeki söylenti ve haberlerin gerçeği yansıtmadığı anlaşılmıştır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*