Adalet bu kez erken uyandı

  • Giriş : 06.01.2007 / 00:00:00

Terör örgütü mensubu olduğu ve hakkında, infaz edilmemiş 8 yıl 4 ay hapis cezası bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan kadının, bu cezasını daha önce çektiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'nın Alanya ilçesinde, terör örgütü mensubu olduğu ve hakkında, infaz edilmemiş 8 yıl 4 ay hapis cezası bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan kadının, bu cezasını daha önce çektiği ortaya çıktı.

Alanya'nın Demirtaş beldesi girişinde, şehirler arası otobüslerde arama yapan jandarma tarafından, otobüsle Antalya'dan Mersin'e giderken, infaz edilmemiş 8 yıl 4 ay hapis cezası bulunduğu ve hakkında yakalama emri çıkarıldığı iddiasıyla gözaltına alınan Sakine K. (30) adliyeye çıkarıldı.

Sakine K. Cumhuriyet savcılığında verdiği ifadede, hakkındaki hapis cezasını daha önce cezaevinde yatarak çektiğini ve hakkında arama kararı bulunmadığını söyledi. Yapılan incelemede, Sakine K'nin, bu cezasını çektiği ve yakalama emri bulunmadığı anlaşıldı.

Bunun üzerine savcılık, Sakine K'yi serbest bıraktı. Yetkililer, Sakine K'nin, cezasını çektiğinin anlaşıldığını, ancak bunun GBT sistemine işlenmediğini, bu nedenle gözaltına alındığını bildirdiler.

Alanya'nın Demirtaş beldesinde rutin yol denetimi yapan jandarma ekipleri, şehirler arası yolcu otobüsünde yaptığı aramada, Sakine K'yi, infaz edilmemiş 8 yıl 4 ay hapis cezası bulunduğu ve hakkında yakalama emri olduğu iddiasıyla gözaltına almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious