Adalet Komisyonu'nda görüşmeler gerginlikle başladı

Adalet Komisyonu'nda görüşmeler gerginlikle başladı.15256
  • Giriş : 18.04.2008 / 13:04:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:45:29

Basın mensuplarını dışarı çıkarmaya çalışan polise CHP ve MHP milletvekilleri müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adalet Komisyonu, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya başkanlığında toplandı. Toplantıya, Hükümet adına Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin katıldı.

Toplantı, Adalet Komisyonunun yerinin küçük olmasın nedeniyle Plan ve Bütçe Komisyonu Toplantı salonunda yapılıyor.

DEĞİŞİKLİK TEKLİFİNİN GÖRÜŞMELERİ TARTIŞMALI BAŞLADI

TBMM Adalet Komisyonunda, TCK'nın 301 ile 305. maddelerinin değiştirilmesini öngören kanun teklifinin görüşmeleri tartışmalı başladı.

Komisyon Başkanı Ahmet İyimaya, gazetecilerin görüntü almasından sonra kameramanları dışarı davet etti. Buna CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe karşı çıkarak, bu uygulamanın antidemokratik olduğunu, basının görüşmeleri sonuna kadar izleme hakkı bulunduğunu söyledi.

MHP Konya Milletvekili Faruk Bal da ''Neden çekiniyorsunuz? Bütün Türk Milletinin burada Türklüğe ve Cumhuriyete hakaretin nasıl serbest bırakıldığını öğrenme hakkı var'' dedi.


TARTAKLANARAK DIŞARI ÇIKARILDI

Bu sırada, gazetecilere müdahale ederek dışarı çıkarmak isteyen bir polis memuru, muhalefet milletvekilleri tarafından tartaklanarak dışarı çıkarıldı.

Bunun üzerine Komisyon Başkanı İyimaya, güvenlik görevlilerini dışarı davet ederken, Komisyonda geleneğin görüntü alınmasından sonra kameraların dışarı çıkması olduğunu söyledi.

MHP'li milletvekilleri ise ''Ne geleneği? Bütün Türk geleneğini yıktınız. Bundan mı utanıyorsunuz?'' diye bağırdılar.

Foto muhabirleri ve kameramanlar görüntü almaya devam ederken, muhalefet milletvekilleri kameramanların dışarı çıkarılıp çıkarılmayacağının tartışmaya açılmasını istedi.

Kameraman ve foto muhabirlerinin dışarıya çıkarılmasının ardından, TCK'nın 301 ile 305. maddelerinde değişiklik öngören teklifin görüşmelerine başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious