Adalılar feribotlarına kavuştu

  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

Çanakkale-Gökçeada arasında deniz ulaşımını sağlayan, onarım ve bakımı yapılması için İstanbul'a giden ''Bandırma'' feribotu geri döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Her 2 yılda bir sörvey edilmesi için havuza girmesi, gövdesindeki saclar ile makinelerinin bakımının tamamlanması gereken 1976 yılında inşası tamamlanan ''Bandırma'' feribotu temmuz ayında Haliç tersanesine gönderildi.

Yaklaşık 3.5 ay süren onarım çalışmaları sırasında, ada ile ana kara arasındaki deniz ulaşımı, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş'den kiralanan ''Tekirdağ'' adlı feribotla sağlandı.

Onarım ve bakım çalışmalarının tamamlanmasının ardından dün İstanbul'dan yola çıkan feribot, yaklaşık 10 saatlik yolculuğunun ardından Çanakkale İskelesine ulaştı.

Çanakkale şehir hatları ve adalarda deniz taşımacılığını yürüten GESTAŞ A.Ş'nin Genel Müdürü Hasan Yürükçü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tip feribotların araba vapuruna göre, daha kötü hava koşullarında sefer yapma özelliğine sahip olduğunu söyledi.

Feribotun tekrar Çanakkale'ye dönüşüyle, Gökçeada ve Çanakkale arasında pazartesi ve cuma günleri sefer yapacağını belirten Yürükçü, tüm personeliyle adalar ve Çanakkale Boğazı'nda deniz ulaşımının aksamaması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious