'Adam gibi iktidar nasıl olur görün!'

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Doğruyol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, bugünkü iktidarın "Yapacaktık yaptırmadılar" anlayışı içinde olduğunu öne sürerek, "Bize güvenin, iktidara getirin, adam gibi iktidarın nasıl olacağını gösterelim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Burada vatandaşlara hitap eden Ağar konuşmasında hükümete yüklendi.

Ağar, hükümetin çaresizliğini milletin arkasına saklanarak gizlemeye çalıştığını savundu. Birçok konuda iktidarın "Yapacaktık yaptırmadılar" anlayışı ile hareket ettiğini iddia eden Ağar, "Bu sözleri, bizim iktidarımızda duymayacaksınız. Çünkü biz iktidar olacağız, iktidar. Bize güvenin. İktidara getirin, adam gibi iktidar nasıl olur gösterelim" şeklinde konuştu.

Ağar'ın konuşması sık sık "Başbakan Ağar, Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kesildi.

İktidarın seçmenine, göreve gelirken iş ve aş vaadettiğini belirten Ağar, işsizliğin giderek arttığını ve akabinde de dükkanların kapandığını savundu. Yıllarca istismar edilen başörtüsü meselesi ile ilgili yasakların kaldırılmaz hale getirildiğini de iddia eden Ağar, "Üniversitedeki kızların gözyaşını artırdınız" diye konuştu.

Anamuhalefet ve iktidarın, seçimden kaçtıklarını savunan Ağar, iktidarın seçim yapmak istememesini yolsuzluklarla mücadelede yetersiz kalmasına bağladı. " İktidar, yolsuzluklara damarından gireceğiz derken yolsuzlukların köküne kadar bulaşmıştır. Hergün bir gazetede bununla ilgili haber çıkıyor. Mızrak çuvala sığmamaktadır artık" dedi.

Üniversitelerdeki başörtüsü yasağına da değinen Ağar, konuşmasını şöyle sürdürdü : "Zamanında Demokrat Parti döneminde ezan kendi dilinde okunduğunda bile rejim tartışmaları yaşanmadı. Biz gelince başörtüsü sorununu çözeceğiz. Yıllarca üniversitedeki başörtüsü meselesi istismar edildi. O insanların oylarıyla iktidara geldiler. Üniversitedeki kızların gözyaşını artırdınız. Bu sorunu çözeceğiz, Mehmet Ağar olarak böyle çözeceğiz."

Konuşmasının ardından Ağar, partisinin Bayrampaşa Kocatepe Mahallesi Temsilciliğini açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious