Adam kaçırıp fidye alan belediye başkanı yakalandı

Adam kaçırıp fidye alan belediye başkanı yakalandı.9613
  • Giriş : 17.04.2008 / 14:18:00

İnsan kaçırmakla suçlanan Rusya'nın Tambov kent Belediye Başkanı Maksim Kosenkov, Moskova polisinin düzenlediği operasyon sonucunda paçayı ele verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaçırma eyleminin fidye dışında başka nedenleri olabileceği ihtimalleri de değerlendiriliyor.

İtar-tass haber alansının verdiği bilgiye göre 26 Mart tarihinde, kimliği belirsiz kişiler Moskova'nın Borisovksi Prudı sokağında 20 yaşındaki bir kişiyi gündüz vakti önünü keserek Tambov kentine kaçırdılar. Aradan birkaç gün sonra kaçırılan kişi, Rusya İçişleri Bakanlığı ve FSB yetkilileri tarafından düzenlenen özel operasyonla kurtarıldı. Fakat, güvenlik güçlerinin şahsı kaçıran zanlılarla ilgili araştırmaları devam ediyordu.

Daha sonra geniş soruşturma başlatan güvenlik güçleri, ancak Perşembe günü Moskova'nın Tsvetnoy Bulvarı'nda zanlıların izini buldu. Zanlıları yakalayan Moskova polis idaresi olayla ilgili şöyle açıklamada bulundu: "Yakalanan şahıslar arasında, Tambov Belediye Başkanı, belediye şoförü ve bir de onlara insan kaçırmakta yardımcı olan bir işsiz vatandaş var." Haklarında işlem başlatılan yetkililer fidye olayında makam aracı kullanmakla da suçlanıyor.

Ria Novosti haber ajansına telefonla açıklamada bulunan Tambov Belediye Başkanlığı sözcüsü, Maksim Kosenkov'un halen görevinin devam ettiğini, Kosenkov'un suçlandığı olayla ilgili bağlantısının olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgiye sahip olmadığını belirtti. Belediye yetkilisi, Kosenkov'un son iki gündür Moskova'da bulunduğunu da sözlerine ekledi. Kosenkov, Moskova'da yapılan Birleşik Rusya Partisi kurultayına da katıldığı belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious