Adam olacak çocuklar!

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

OKS İzmir üçüncüleri beş ay boyunca hiç tv seyretmemiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye 2.'si ve İzmir Birincisi Zeki Can Uzun, Türkiye 30.'su ve Matematik-Fen İzmir üçüncüsü Mehmet Dereli, Türkiye 40.'sı ve Türkçe Matematik İzmir üçüncüsü olan Alper Çağatay Güner'i yetiştiren Körfez Dershaneleri bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Zeki Can Uzun, Aliağa'da Kaymakamlık tarafından düzenlenen tören nedeniyle katılamazken Mehmet Dereli ve Alper Çağatay Güner başarılarının sırrını sistemli bir çalışma olarak açıkladılar. Öğrenciler beş aydır tv seyretmediklerini ve yoğun bir tempo ile çalıştıklarını ifade etti. Körfez Dershaneleri Genel Müdürü Mahmut Şahin, başarı gösteren öğrencilerden Zeki Can Uzun'a Fiat Palio otomobil, Mehmet Dereli ve Alper Çağatay Güner'e birer cumhuriyet altını ödül vereceklerini ifade etti.

Doktor ya da bilgisayar mühendisi olmak isteyen Mehmet Dereli, son beş aydır televizyon seyretmediğini belirtirken, dershane seçiminin başarısında etkili olduğunu anlattı. Son 1-2 yıl değil 6-7 yıllık sıkı bir çalışmanın semeresini aldığını belirten Dereli, çok ders çalışmaktan ziyade çok kitap okuduğunu ifade etti. Kamu görevlisi olan Ali Dereli ile yine kamu görevlisi olan Zeliha Dereli, çocuklarının isteği üzerine televizyonu rafa kaldırdıklarını, internet ve gazete okuyarak dünya ile iletişimi sağladıklarını kaydetti.

Alper Çağatay Güner de evde televizyon olmasına rağmen kendisinin Mehmet Dereli gibi tv seyretmediğini ve altıncı sınıftan itibaren sistemli ve derinlikli çalıştığını kaydetti.

Körfez Dershaneleri Genel Müdürü Mahmut Şahin, başarılarının tesadüfi olmadığını, geçen yılda iki tane Türkiye ikincisi çıkardıklarını hatırlatarak, yaptıkları seviye tesbit sınavlarındaki sonuçlara göre her öğrenciye kapasitesine göre eğitim verdiklerini belirtti. "Öğrencinin neyi kaldırabileceğinin bilincinde olarak eğitim veriyoruz. Her zeka seviyesine göre sınıflarımız var. Burada yüksek puan alan öğrencilere yönelik eğitim programları uyguladık" şeklinde konuşan Şahin, başarıda emeği geçen aileleri ve okul öğretmenlerini de tebrik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious