Adana Belediye Meclisi'de 11 tutuklama

Adana Belediye Meclisi'de 11 tutuklama.13639
  • Giriş : 29.12.2008 / 21:04:00

ASKİ'ye bağlı taşeron firmada çalışan, sayaç okumalarında usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla aralarında belediye meclis üyesinin de bulunduğu 11 zanlı tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresine (ASKİ) bağlı taşeron firmada çalışan, sayaç okumalarında usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla göz altına alınan, aralarında belediye meclis üyesinin de bulunduğu 11 zanlı tutuklandı.

Adana Adliyesine sevk edilen 11 zanlı, Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadelerinin alınmasının ardından, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Adana Büyükşehir Belediye Meclis üyesi M.Ç. ile H.Ö, M.Ö, M.Ç, H.A.G, H.C, O.C, H.D, A.Ö, A.C ve İ.Y'nin tutuklanmalarına karar verilerek, cezaevine konuldu.

Su sayaçlarının okunmasında usulsüzlük yapıldığı ve devletin zarara uğratıldığı yönündeki iddialar üzerine yaklaşık 6 ay önce başlatılan çalışmalar kapsamında 25 aralıkta 9 ayrı noktada eş zamanlı operasyon düzenlenmiş ve ASKİ'ye taşeron olarak hizmet veren Alp Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Elsan AŞ'nin toplam 10 çalışanı ile belediye meclis üyesi M.Ç, gözaltına alınmıştı.

Bazı zanlıların, taşeron firmanın değişmesine karşın 20-25 yıldır ASKİ'ye hizmet verdikleri tespit edilmiş, evlerde yapılan aramada ise bir zanlının evinde 500 bin YTL nakit para ile bir miktar döviz, altın, çok sayıda su sayacı ve sahte mühür ele geçirilmişti.

Zanlıların, büyük işletme aboneleri ile irtibat kurarak yüksek gelen su faturalarını sayaçlarda usulsüzlük yaparak daha düşük hale getirdikleri, kaçak su kullanımına göz yumdukları, yaptıkları usulsüzlük karşılığında abonelerden 500 ile 2 bin YTL arasında para talep ettikleri öne sürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*