Adana' da şaşırtan hırsızlık!

  • Giriş : 14.11.2007 / 11:45:00

ADANA'da, bir işyerini soyan ve çaldıkları eşyaları 14 çuvala dolduran iki hırsız, kendilerinden şüphelenen polis ekipleri tarafından yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ADANA'da, devren kiralık bir işyerini soyan ve çaldıkları eşyaları 14 çuvala dolduran iki hırsız, giysi dolu çuvalları götürmek için araç beklerken kendilerinden şüphelenen polis ekipleri tarafından yakalandı. Gelen mağaza sahibi 63 yaşındaki Kayhan Günay, rafları bomboş kalan işyerini görünce, önce şaşırdı, sonra güldü.


Ziyapaşa Mahallesi Baraj Yolu Caddesi'nde bulunan Kayhan Günay'a ait ‘İrem Giyim Mağazası'na saat 03.00 sıralarında gelen 33 yaşındaki İmdat Üzer ve 28 yaşındaki Cem Tüzün, kapıyı kırarak içeri girdi. Zanlılar, karanlıktan faydalanıp, mağazada bulunan giysileri yanlarında getirdikleri un çuvallarına doldurmaya başladı. Zanlılardan biri, giysileri çuvala doldururken, diğeri dikkat çekmemek için çuvalları mağazanın 50 metre ilerisindeki fırının bulunduğu ara sokağa taşıdı. Mağazada tek giysi dahi bırakmayan Üzer ve Tüzün, toplam 14 çuval dolusu giysiyi sokakta istifledi. Zanlılardan İmdat Üzer, çuvalların başında beklerken, Cem Tüzün onları götürmek için bir araç bulmaya gitti. Bu sırada devriye gezen Narkotik Büro Amirliği ekipleri, şüphe üzerine çuvalların başında bekleyen İmdat Üzer'in yanına gitti. Polisin sorularına çelişkili cevap veren Üzer, daha sonra hırsızlık yaptığını itiraf etti. Hırsızlığı arkadaşıyla birlikte yaptığını söyleyen Üzer'in verdiği eşkal üzerine, Cem Tüzün de, polisler tarafından aynı mahallede yakalandı. Gözaltına alınıp, Bağlar Polis Merkezi’ne götürülen zanlılardan Ümit Üzer, kendisini görüntüleyen gazetecilere, “Ben buradan geçiyordum, bir şey çalmadım. Sakın yanlış yazmayın” dedi.

Hırsızların girdiği mağazada inceleme yapan polis, işyerinin Kayhan Günay’a ait olduğunu belirledi. Polis ekiplerinin çağırdığı Günay, boş raflarla, yazar kasa, vantilatör, hediye kağıdı ve iplikten başka bir şey kalmayan mağazasını görünce şoke oldu. Bomboş kalan mağazasını görünce şaşıran Günay, polislere “Hiçbir şey bırakmamışlar” diyerek şaşkınlık içinde bir süre güldükten sonra zanlıların yakalanıp, giysilerin de elde olduğu öğrenince rahat nefes alıp, neşeyle güldü. İşyerinde yaklaşık 10 bin YTL’lik giyecek olduğunu belirten Günay, “İşlerim fazla iyi gitmiyordu. Mağazayı devren kiraya verecektim. Ancak hiç bir şey bırakmamışlar. Nasıl oluyor da bu kadar işlek bir cadde de bu hırsızları kimse fark etmiyor? 14 çuval eşyayı nasıl çalarlar? Bir de akıllılık edip, un çuvallarını fırının yanına koymuşlar. Neyse ki polisler tarafından erken fark edilmiş. Yoksa bir kuruş para almadan işyerimi devretmiş olacaktım” dedi. Soruşturma sürdürülüyor.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious