Adana seçimlerinde son durum!

Adana seçimlerinde son durum!.9513
  • Giriş : 04.04.2009 / 20:29:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:02:38

Seçime gölge düşüren şehir Adana'da, sandıktan aslında kimin çıktığı hala muamma...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Oyların yakılma görüntülerinin ardından, şehir çarpıcı iddialarla sarsıldı. İtirazlar yapıldı, oylar sayıldı, Aytaç Durak bugün seçimi kazandığını açıkladı. Partiler pazartesi günü il seçim kuruluna yeniden itiraza hazırlanırken, sırada Adana'da seçimlere gölge düşüren iddialar ve son durum var.

Partiler sürekli itiraz ediyor, oy yakılma görüntülerini basına dağıtılıyor. 2009 Yerel seçimlerine Adana damgasını vurdu. Seçimi gölgeleyen iddiaların yanı sıra şehirde belirsizlik hala bitmiş değil.

ADANA'DA SONUÇLAR HALA MUAMMA

Yerel seçimlerin üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen Adanalı hala kimin Belediye Başkanı olduğunu bilmiyor. Oy pusulaları çöplüklerden çıkıyor, partiler itiraz üzerine itirazlar yapıyor. Öne sürülen iddialarsa yenilir yutulur tarzda değil.

IFrame

OY YAZIMINDA KAYDIRMA TESPİT EDİLDİ

Karışıklığın merkezi ise Yüreğir ve Seyhan ilçeleri. Seyhan 2 Nolu Seçim Kurulu'nda AK Parti'nin 600 oyunun Saadet Partisi'ne ve Bağımsız Türkiye Partisi'ne kaydırıldığı belirlendi. MHP'nin bazı oylarının Anavatan Partisi'ne aktarıldığı ortaya çıkarken, CHP'nin oyları da Hak ve Özgürlükler Partisi'ne eklendi.

PARTİLER YENİDEN İTİRAZ EDECEK

Partilerin ilçe seçim kurulları bazında yaptıkları itirazlarsa sonuca bağlandı. Bu sonuca da razı olmayan partiler, pazartesi günü İl Seçim Kurulu'na itiraza hazırlanıyor. Seçim sonuçlarının ardından Adana'da partiler sonuçlara itiraz etmiş, bazı seçim kurullarında sayım yapıldığı sırada MHP'nin itirazıyla sayımlar durdurulmuştu.

AYTAÇ DURAK'TAN ERKEN AÇIKLAMA

Seçimin yenilenme ihtimali varken, Aytaç Durak, Adana'da yılan hikayesine dönen seçim yarışını kazandığını açıkladı. Aytaç Durak'ın en yakın rakibi AK Parti adayı Mehmet Ali Bilici ile arasında 2 bin 166 oy farkının azaldığı da gelen iddialar arasında.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*