Adana seçimlerinde sular durmuyor

Adana seçimlerinde sular durmuyor.9518
  • Giriş : 08.04.2009 / 14:20:00

Adana'da AK Parti ve CHP İl Başkanlığı, seçimlerin iptal edilmesi için YSK'ya ek müracaatta bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Daha önce dilekçeleri kabul edilen partiler, dün Adana Adliyesi'ndeki Seyhan 4. Seçim Kurulu'nda oy torbalarındaki tutanakların değiştirilme görüntülerini içeren CD'yi YSK'ya verdi. Adliye'deki kamera kayıtlarından oluşan görüntülerde, oy torbalarının içindeki tutanakların değiştirildiği, yeni tutanakların eklendiği ve içinden alınan eski tutanakların da ceplerde taşınarak dışarı çıkarılışı var.

CHP Adana İl Başkanı Serdar Seyhan, adliyedeki kamera kayıtlarını içeren ek delille birlikte YSK'ya müracaat ettiklerini söyledi.

Seyhan, müracaat dilekçesinde CD'nin izlenilmesi talebini ilettiklerini aktardı. YSK'ya sunulan görüntünün Adana'da seçimlerin iptaline neden olacağını savunan Seyhan, "seçim günü oy torbalarına fiziki müdahale var. Tutanaklar çıkarılıyor. Yerine yenileri ekleniyor. Bunların hepsi kayıt altında. Biz seçimlerin iptali için başvurduk. Yeniden şaibesiz kontrol ve denetim altında bir seçim yapılırsa Adanalılar, mutlu olacaktır. Adana'daki seçimler şaibelidir. Bunlar belgeyle kanıtlanmıştır." ifadelerini kullandı.

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Sağlam ise adliyedeki görüntülerin ve savcılık tutanaklarının CD halinde YSK'ya ulaştırdıklarını aktardı.

Sağlam, "Kamera kayıtlarına yansıyan görüntülere göre organize bir müdahaleyle seçimlere hile karıştırıldığını tespit ettik. Çok net müdahaleler görülüyor. Kısa süre içerisinde bu işlerin faillerinin yakalanıp bunların arkasındaki güçler de ortaya çıkarılacak. Bu görüntüler seçimlerin iptaline sebep olacaktır." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*