Adana Valisi'ne hükümetten tepki

Adana Valisi'ne hükümetten tepki.11872
  • Giriş : 01.11.2008 / 01:30:00
  • Güncelleme : 01.11.2008 / 00:19:24

PKK gösterilerinde polise taş atan çocukların ailelerine sosyal yaptırım uygulama kararı alan valiye tepki!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ev sahipliği yapacağı gezi öncesi bugün seçim bölgesine geldi. Çelik, Havaalanı'nda Vali Özdemir Çakacak, AK Parti milletvekilleri Kayhan Türkmenoğlu, İkram Dinçer, Belediye Başkanı Burhan Yenigün, İl Başkanı Vesim Yaviç çok sayıda kamu kurum müdürleri ve partililer tarafından karşılandı.

Vali Özdemir Çakacak'ı makamında ziyaret eden Bakan Çelik, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin, "Adana Valiliği'nin, sokak gösterilerine katılan çocukların ailelerine verilen yeşil kartların iptal edileceği, sosyal yardımlardan mahrum edileceği" yönündeki kararını hatırlatması üzerine Çelik, "Ben bunu kesinlikle doğru bulmuyorum. Bir anne ve baba elbette çocuklarına sahip çıkarak yanlış işler yapmasına mani olması lazım. Ama sağlık meselesini başka şeylerle karıştırılmaması gerekir. Adana Valisi'nin böyle bir kararı var mı yok mu onu da bilmiyorum. Basına yansıyan doğruysa, bunu kesinlikle tasvip etmiyorum. Sadece ben değil, bunu hükümetimizin de tasvip etmediğini biliyorum." ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan, Van'da, partisinin merkez ilçe kongresine ve kentte tamamlanan yatırımların toplu açılış ve bazı tesislerin de temel atma törenine katılacak.

Bir gazetecinin, DTP'nin Diyarbakır ve Tunceli ziyaretlerindeki protestoların Van ve Hakkari'de de yapılacağını hatırlatması üzerine Bakan Çelik, Başbakan bir ile gittiği zaman o ile hizmet gittiğini ve kentte bir hareketliliğin oluştuğunu ifade ederek, "Sayın Başbakan buraya piknik yapmaya gelmiyor. Yapılan onlarca tesisin açılışını yapmaya geliyor. Halkıyla kucaklaşmaya geliyor. Bize yakışan, siyasilere yakışan, muhalif de olsak ülkenin başbakanına nezaket göstermektir. Siyaset rekabet ortamında yapılır ama asla nezaketten taviz verilmeyen bir rekabet ortamında yapılır. Rekabet ile husumeti birbirine karıştırmamak lazım. Kin, kan üzerine kim siyaset yaparsa yapsın, rekabeti kim husumetle karıştırırsa karıştırsın hüsrana uğrar. Bu doğru değil." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*