Adana'da 6 bin 220 çocuk okullu oldu

  • Giriş : 02.03.2007 / 00:00:00

Kıraç, ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyasında 3 yılda 80 bin aileye ulaşıldığını, 3 bin 825’i kız, 2 bin 395’i erkek toplam 6 bin 220 çocuğu okullu yaptıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF işbirliğiyle düzenlenen ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyası kapsamında Orgeneral Bedrettin Demirel İlköğretim Okulu’nda eğitime kazandırılan ve halk oyunları ekibinde yeralan kız öğrenciler Vali Cahit Kıraç’ı ziyaret etti. Vali Kıraç, kampanya kapsamında eğitime kazandırılan öğrencilerden oluşan ve Adana il birincisi olan halk oyunları ekibini kutlayarak, “Yerimiz dar olmasaydı, sizleri burada oynatırdım” dedi. Kıraç, çocuğunu okutmayan ailelerin araştırıp bulunmaya ve okula kazandırmaya devam edeceklerini kaydetti.

Eğitime gereken önemi verdiklerini vurgulayan Kıraç, okullaşma oranını yüzde 100 seviyesine çıkartmak için çalışmaların devam edeceğini belirterek, “Kampanyada 3 yılda 80 bin aileye ulaşıldı. 3 bin 825’i kız, 2 bin 395’i erkek toplam 6 bin 220 çocuğumuz eğitime kazandırıldı. Çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.

Vali Kıraç’ın kalemle ödüllendirdiği öğrenciler daha sonra Milli Eğitim Müdür Vekili Atilla Gülsar’ı da makamında ziyaret etti. Orgeneral Bedrettin Demirel İlköğretim Okulu Müdürü Bahri Bahadır, 450 öğrenciyi okula kazandırdıklarını belirterek, il birincisi olan ekibin, 9 Mart'ta Şanlıurfa’da yapılacak Türkiye İlköğretim Okullar Arası Halk Oyunları Yarışması'na katılacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious