Adana'da bir terörist yakalandı

Adana'da bir terörist yakalandı .12059
  • Giriş : 23.09.2007 / 17:32:00

Adana'nın Seyhan ilçesinde bir teröristin yakalandığı, Van'ın Çaldıran ve Çatak ilçelerinde güvenlik güçlerine teröristlerce açılan ateşte 2 güvenlik görevlisinin yaralandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruda, Adana'nın Seyhan ilçesinde önceki gün saat 18.00'de yapılan kontrol sırasında, terör örgütüne üye olmak suçundan aranan bir teröristin yakalandığı belirtildi.

Van'ın Çaldıran ilçesinde dün saat 01.30'da, Çatak ilçesinde ise dün saat 18.00'da dağlık arazi kesiminde arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçlerine ateş açıldığı, anında ateşle karşılık verilmesi üzerine teröristlerin bölgeden uzaklaştıkları ifade edildi. Açılan ilk ateş sonucunda Çaldıran ve Çatak'ta birer güvenlik görevlisinin yaralandığı kaydedildi.

Güvenlik güçlerine Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde de önceki gün saat 23.20'de ateş açıldığı, anında ateşle karşılık verilmesi üzerine kısa süreli bir çatışma meydana geldiği, teröristlerin gece karanlığından faydalanarak bölgeden uzaklaştıkları belirtildi.

Duyuruda, Şırnak'ın Cizre ilçesinde önceki gün saat 14.10'da 4 adet el bombası, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık arazi kesiminde ise dün saat 16.30'da bir mağarada; 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, muhtelif mühimmat ve çeşitli yaşam malzemesi ele geçirildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious