Adana'da CHP'den şok iddia!

Adana'da CHP'den şok iddia!.16357
  • Giriş : 07.04.2009 / 17:18:00

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özgümüş, 'tutanaklarda oynandığını' iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özgümüş, CHP İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, seçimlerde dürüstçe, ilkeli, halka yalan söylemeden bir politika izlediklerini belirtti.

Seçimler yaklaşırken, MHP'den aday olan Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın ''sahte ve yalan'' anketler yaydığını öne süren Özgümüş, gerçek anket sonuçlarında CHP'nin ilk sırada yer aldığını öne sürerek, ''Akşam saatlerinde bizim oylarımız yüzde 31'e kadar geldi. O andan itibaren işin içine bazı şeyler karıştı. sonra bizim oylarımız gerilemeye başladı. Bugün bunun nasıl olduğu net ve kesin biçimde ortaya çıktı'' dedi.

Bir avukatın ihbarı üzerine seçim akşamı adliyedeki güvenlik kamerası kayıtlarının incelendiğini ifade eden Özgümüş, şöyle devam etti:

''Adliyede o akşam, bir şebeke, bir çete devreye girerek, oy torbalarını, torbalardaki tutanakları değiştirirken, güvenlik kameralarına yakalandı. Şu anda soruşturma başlatıldı. Savcı, görüntülerdeki şahısları alıp sorgulamak için harekete geçti.''

Bu şebekenin tutanakları değiştirme işleminin yaklaşık 1,5 saat sürdüğünü iddia eden Ümit Özgümüş, şebeke çalışırken, ilçe seçim kurulu ve diğer görevlilerin dikkatini dağıtmak için tatlı dağıtıldığını ve çalışanlar tatlı yerken, şebeke üyelerinin de görevliymiş gibi rahat rahat işlerini yaptığını savundu.

Sayımlar durdurulmuştu

Özgümüş, sonuçlara itiraz etmelerinin ardından 4. ilçe seçim kurulunda oyların yeniden sayılmaya başlandığını, ancak, bunun bir süre sonra durdurulduğunu anlattı. Sayım sırasında 4 torba açıldığını, 3'ünün sayıldığını ve yanlışlıkların tespit edilmeye başlandığını savunan Özgümüş, ''Diğerlerin sayımına geçmeden durduruldu. Bu bir hukuk skandalıdır. Ayrıca, 4. bölgedeki MHP temsilcisi sayımın durdurulması yönünde oy kullandı. Aklı başında her siyasi parti, 2 bin oyla kaybettiği bir bölgede oyların yeniden sayılmasını ister'' şeklinde konuştu.

Bu bölgede sayımlar sırasında toplam 20 sayım döküm cetvelinin kaybolduğunu iddia eden Özgümüş, ''İcmal tablosu olmadan sandık sayım tutanakları üzerinden karar verildiği bir bölgedir. Bu da tam bir hukuk skandalıdır. Savcılık soruşturmasını cezai yönden başlattı. Artık bu saatten sonra seçimin iptalinden başka hiç bir yol kalmamıştır. Farklı bir organizasyon, organize işler bunlar'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*