Adana'da eylemci çocuklara muz dağıtan polis konuştu

Adana'da eylemci çocuklara muz dağıtan polis konuştu.19927
  • Giriş : 05.02.2008 / 10:05:00

Emniyet Amiri Asım Bulat, kendilerine taş atan çocuklara cebindeki son parayla muz alıp dağıtmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana'da izinsiz gösteri sırasında kendilerine taş atan çocuklara muz dağıtarak bir anda gündeme gelen Emniyet Amiri Asım Bulat (37), bu tür olaylarda çocukların kullanıldığını, onların bir suçu olmadığını söyledi. Kendisinin de iki çocuğu olduğunu aktaran Bulat, dünkü eylem sırasında çocukların olay yerinden geçen meyve satıcının tezgahının etrafında topanlandığını görünce, cebindeki son parayla muz alıp onlara dağıtmıştı.


Merkez Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi Karasu kavşağında önceki gün toplanan bir grup, terör örgütü lehine sloganlar atarak, Bahçelievler Caddesi'ne yürüdü. Göstericiler, güvenlik önlemi alan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine taş attı. Çoğunluğu çocuklardan oluşan göstericiler, panzerlerin su sıkması üzerine ara sokaklara kaçtı. Çevik Kuvvet ekipleri, olası yeni gösterilere karşı cadde üzerinde güvenlik önlemi aldı. Bu sırada gösteride grubun arasında yer alan çocuklar, yeniden bölgeye geldi. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli emniyet amiri iki çocuk babası Asım Bulat, bu sırada caddeden geçen bir meyve satıcısını durdurarak 10 kilogram muz satın aldı. Bulat, bu muzlara emrindeki polislerle birlikte, kendilerine taş atan çocuklara dağıttı.

Eylemci çocuklara muz dağıtma fikrinin mimarı Emniyet Amiri Bulat'a olaydan sonar duygularını sorduk. Bulut, Dağlıoğlu mahallesine izinsiz gösteri için gittiklerini ve gösteriye müdahale ettikten sonra, çocukların bir seyyar satıcının etrafında toplandıklarını gördüğünü anlattı. Kendi çocukluğunun gözünün önüne geldiğini anlatan Bulat, "4 kardeştik. Babam belediyede temizlik işçisi olarak çalışıyordu. Çocukluğumda muz yiyememiştim. Onların da uzun süreden bu yana muz yemediklerini ve bu sebeple seyyar satıcının etrafında toplandıklarını görünce dayanamadım. Cebimdeki son parayı verip 10 kilo muz aldım ve dağıttım. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı." dedi.

15 YTL verip aldığı muzlardan dağıttığı çocukların bu tür olaylarda genellikle kullanıldıklarına dikkat çeken Bulat, onların bir suçu olmadığını dile getirdi. Bulat, çocukların sevincini görünce kendi çocuklarına o mutluluğu tattırmış gibi sevindiğini vurguladı. Antalya'da bulunduğu sırada Hizbullah operasyonunda evinde yiyecek birşeyi olmayan bir çocuğun da karnını doyurduğunu dile getiren 14 yıllık polis amiri Bulat, "Muz alıp dağıtmam bir anda gelişti. O an cebimde o kadar para vardı. Polis arkadaşların çoğu da benim yaptığımı yapar, benim bir şansım basının orada bulunmasıydı." diye konuştu.

Polis Akademisi'nden 14 yıl önce mezun olan Asım Bulat, 3 yıldan bu yana Adana Çevik Kuvvet ŞUbe Müdürlüğü'nde görev yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious