Adana'da gergin gece yaşandı

Adana'da gergin gece yaşandı.16306
  • Giriş : 18.10.2008 / 20:55:00
  • Güncelleme : 18.10.2008 / 20:22:50

PKK yandaşları, evlerini taşladıkları Arap kökenli vatandaşlar ile taşlı sopalı birbirine girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana'da, korsan gösteri yapan PKK yandaşları, evlerini taşladıkları Arap kökenli vatandaşlar ile taşlı sopalı birbirine girdi. Çok sayıda kişinin hafif şekilde yaralandığı olaya Çevik Kuvvet Polisi müdahale etti.

Doğu ve Güneydoğu'dan göç edenlerin yoğun olarak yaşadığı Barbaros mahallesinde çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 50 kişilik bir grup, korsan gösteri yaptıkları Eminağa Caddesi üzerinde terör örgütü PKK ve terörist başı Abdullah Öcalan lehine slogan attı. Ateş yakarak yolu trafiğe kapatmak isteyen grup, daha sonra Arap kökenli vatandaşların yaşadığı Bey Mahallesine doğru yürüyüşe geçti. Grup, evleri ve cadde üzerinde bulunanları taşlamaya başladı. Bunun üzirene iki grup karşılıklı olarak birbirlerine taşlar ve sopalarla saldırmaya başladı. Bir çok kişinin hafif şekilde yaralandığı olaya çevik Kuvvet Polisi müdahale etti. PKK yandaşları, daha sonra ara sokaklara kaçarak dağıldı. Bir süre sonra Çarşamba Pazarı üzerinde yeniden toplanan PKK sempatizanları, ateş yakarak gösterilerine devam etti. Göstericiler, polis ekiplerine de taşlarla saldırdı. Çevik kuvvet polisi, panzerlerle üzerine gittiği grubu, tazyikli su ve göz yaşartıcı bomba kullanarak dağıttı. Göz yaşartıcı gaz, rüzgarın ters yönde esmesiyle polis ekiplerini, olayları görüntüleyen basın mensuplarını ve vatandaşları da etkiledi.

Olayın sakinleşmesinin ardından, yaklaşık 150 kadar çevik kuvvet polisi, yeniden bir taşkınlığın çıkmaması için gecenin geç saatlerine kadar mahallede güvenlik önlemi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*