Adana'da haraç çetesinden silahlı saldırı: 2 yaralı

  • Giriş : 29.05.2007 / 22:19:00

Baba ve oğul kendilerinden zorla haraç istediği iddia edilen kimliği kişilerin silahlı saldırısına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana'da fidancılıkla uğraşan baba ve oğul kendilerinden zorla haraç istediği iddia edilen kimliği belirsiz 3 kişinin silahlı saldırısına uğradı.
Olay merkez Yüreğir İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Hasan Şaş Bulvarı üzerinde Seyhan Nehri kıyısına yakın bir fidancıda meydana geldi. Fidancılıkla uğraşan Köksal (55) ve oğlu Atacan Doğan (32) işyerinde bulundukları sırada bir otomobil geldi. Otomobilin içerisinde bulunan kimliği belirsiz 3 kişi işyerine gelerek Köksal ve Atacan Doğan'dan haraç istemesi üzerine tartışma çıktı. Kendilerinden haraç isteyen şahısların isteğini reddeden baba ve oğul haraç çetesinin silahlı saldırısına uğradı. Bacaklarından yaralanan Köksal ve Atacan Doğan, 100 metre ileride bulunan Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan tedavilerinden Köksal Doğan'ın sağ bacağına 3 kurşun, oğlu Atacan Doğan'ın ise yine sağ bacağından 1 kurşun isabet ettiği tespit edildi.

Köksal Doğan'ın hastanede polise verdiği ifadesinde, "Bundan 15 gün önce de işyerime gelerek benden haraç istediler, o zaman onlara bir miktar para verdim. Birkaç gün önce yine gelip bugün için istenilen parayı hazırlamamı istediler. Kendilerine verecek param olmadığını söyledim. Ardından üzerlerinde bulunan silahları çıkarıp üzerimize doğrultup sıkmaya başladılar. Kendilerini tanımıyorum" dedi.

Polis, zorla haraç almak suretiyle işyerini basıp baba ve oğula silahlı saldırıda bulunan şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturmanın açıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious