Adana'da Hizbullah operasyonu

  • Giriş : 27.07.2007 / 21:51:00

Mersin ve Adana’da yapılan operasyonda Hizbullah üyesi iddia edilen 7 kişi yakalandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin ve Adana’da Mustazaf-Der (Mustazaflar Derneği) üyesi 7 kişi, yasadışı Hizbullah örgütü üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alındı.

Bir ihbarı değerlendiren Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 5 gün önce yaptıkları operasyonda Mustazaf-Der üyesi ‘Hoca’ kod adlı İ.O., ‘Hacı Metin’ kod adlı A.A. ile M.A. ve C.A. gözaltına alındı. Üzerlerinden kendi fotoğraflarının bulunduğu sahte nüfus cüzdanı ve sürücü belgeleri çıkan zanlıların verdikleri ifade doğrultusunda Adana’da da M.A., İ.S. ve A.T. yakalanarak gözaltına alındı. Zanlıların evlerinde ve Mustazaf-Der Mersin Şubesi’nde yapılan aramalarda 7.5 çapında tabanca, bu tabancaya ait 74 mermi, 3 şarjör, 2 sahte nüfus cüzdanı, 2 sahte sürücü belgesi, 1 CD, yasak yayın ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçti.

6 KİŞİ TUTUKLANDI

Mersin ve Adana’daki operasyonlarda Hizbullah örgütü üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 7 zanlıdan İ.O., A.A., M.A., C.A., A.A. ve C.A. ‘Terör örgütü adına örgütsel faaliyetlerde bulunmak, terör örgütüne yardım ve yataklık’ suçlarından tutuklandı, M.A. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious