Adana'da kitap kampanyası

  • Giriş : 27.02.2006 / 00:00:00

Doğal afetler ve bunlardan korunma bilincini aşılamak ve Kızılay'ı tanıtmak amacıyla Adana Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Kızılay Derneği Adana Şubesi tarafından kitap kampanyası başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana'da Kızılay ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle öğrenci ve öğretmenlere ücretsiz 'Kızılay ile Güvenli Yaşamı Öğreniyorum' konularının anlatıldığı bin 650 kitabın 258'i dağıtıldı. Seyhan İlçesi'de 6 ve Yüreğir İlçesi'nde belirlenen toplam 11 okulda dağıtımı yapılacak kitapların ilki Dervişler İlköğretim'de başladı. Kitap dağıtımı sırasında konuşan Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Kızılay'ın her zaman için iyi ve kötü gün dostu olduğunu hatırlatarak, eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Daha önce de Kızılay'ın öğrencilere yönelik başlattığı burs projesinden söz eden Gülsar şunları söyledi: "Kızılay bizlerin hem iyi, hem kötü gün dostudur. Eğitime verdikleri önemi de biliyoruz. Çünkü daha önce burs vermişlerdi. Şimdi de öğretmen ve öğrencilere yönelik bilgi içerikli kitaplar veriyor. Bu kitapların önemli ve faydalı olabilecek bilgiler içerdiğini düşünüyorum. Öğrencilerin bunları okuyup, bilmeyen arkadaşlarına, ailesine ve çevresine anlatmalarını bekliyoruz."

Türkiye Kızılay Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Sağlam, Adana'da belirledikleri toplam 11 okulda bu kitapların dağıtımını takip edeceklerini bildirerek, özellikle öğretmenlere yönelik kitapların kılavuz türünde olduğunu kaydetti.

Sağlam, doğal afetlere karşı koruma yöntemlerinin anlatıldığı kitaplarda ilköğretim okulu 4. sınıf öğrencilerinin anlayabileceği türden hazırlandığı için tüm kitapların bu sınıflarda okuyan öğrencilere dağıtılacağını söyledi.

Dervişler İlköğretim Okulu'nda başlayan kitap dağıtımını yapan Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsal ve Kızılay Derneği Şube Başkanı Mehmet Sağlam, ilk kitabı öğrencilere vererek onlara kitabı okumalarını ve arkadaşlarına anlatmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious