Adana'da 'Non Stop 3' operasyonu

  • Giriş : 11.12.2006 / 00:00:00

Adana'nın bazı mahallelerinde uyuşturucu kullanan ve sokak satıcılarına karşı başlatılan operasyonda yakalanan 35 kişiden 10'u tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne bağlı Narkotik büro ekipleri Adana'nın bazı mahallelerinde uyuşturucu kullanan ve sokak satıcılarına karşı başlattığı Non Stop 3 operasyonunda 10 kişi daha tutuklandı. Buna göre 5 ay süren diğer operasyonlarla birlikte toplam 19 kişi tutuklanmış oldu.

Narkotik büro ekipleri Gaziantep ve Hatay'dan Adana'ya uyusturucu madde getirererek satmak isteyen ve kulananan uyuşturucu tacirlerine geçtiğimiz günlerde yaptığı operasyonda yakalanan şahısların üzerinde tek kullanımlık halinde hazırlanmış 683 gram Hint keneviri, 4 gram eroin maddesi, 2 adet tabanca, 1 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet de ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Bu arada yapılan Non Stop 1, 2 ve 3 operasyonlarında toplam 1'i kuru sıkı olmak üzere 4 tabanca, 1 av tüfeği, 215 gram eroin maddesi, 1 kilogram hintkeneviri, 275 gram esrar, 59 adet sentetik uyuşturucu hap ve 1 adet de eroin kullanımında bulunan kesik çay kaşığı ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious