Adana'da öğretmenler günü kutlandı

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Adana Eğitim Gönüllüleri Derneği, düzenlediği bir etkinlikle öğretmenler gününü kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sürmeli Oteli'nde yapılan etkinliğe devlet ve özel eğitim kurumlarından eğitimciler katıldı. Şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlama, derneğin faaliyetlerini anlatan konuşma ve sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Programda konuşan Dernek Başkan Yardımcısı Gürkan Gür, sivil toplum örgütlerinin eğitime katılımında büyük eksiklik olduğunu söyledi.

Eğitim alanında yeni ses olmak amacıyla derneği kurduklarını kaydeden Gür, "Sivil toplum örgütlerinin eğitime katılımını düşündüğümüz zaman büyük eksiklik bulunmaktadır. Bu alandaki çalışmalar yetersiz olduğu gibi toplumun isteklerini ve çağın gereklerini karşılamaktan uzaktır. Bu eksikliği gören eğitime gönül vermiş insanlar bir araya gelerek eğitime yatırım yapmayı hedeflediler. Bu inançla kurulan Adana Eğitim Gönüllüleri Derneği, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz." şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okuyan anasınıfı öğrencisi 5 yaşındaki Gökçe Beyazıt, davetlileri duygulandırdı.

Araştırmacı Yazar İdris Özdemir, öğretmenlik mesleğinin anlam ve önemi hakkında konuşma yaptı. Daha sonra Minikler Korosu, söyledikleri eserlerle öğretmenlere müzik ziyafeti sundu.

Halk oyunları gösterisi ve şiir dinletisinin ardından eğitime ve dernek çalışmalarına katkılarından dolayı 8 öğretmene "Özel vefa ödülü" verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious