Adana'da patlama: 5'i polis 13 yaralı

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Adana'da ard arda patlayan 2 bomba 5'i polis memuru 13 kişinin yaralanmasına sebep oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ylk patlama saat 12.55 sularında Ali Münif Yeğenağa Caddesi üzerindeki OYAK Bank'a ait ATM'de meydana geldi. Patlamanın etkisiyle 2 banka çalışanı hafif şekilde yaralanırken ATM yakınındaki iki araçta hasar oluştu. Patlama sonrası olay yerine itfaiye ve ambsulans sevk edildi ve polis güvenlik kordunu oluşturdu.

Çevrede toplanan vatandaşlar bir yandan polisin çalışmasını izlerken poliste kalabalığı dağılması için uyardı. Araç trafiğine kapatılan caddede bankaya 30 metre uzaklıktaki büfenin yanında bu kez ikinci bir patlama yaşandı. Bu patlamanın etkisiyle kısa sürede olay mahalini panikten koşuşturanlarla doldu.

Polis vatanda?ları bölgeden uzaklaştırdı ve önceki güvenlik kordonunu genişletti. Tüm çöp kutuları ve bölgedeki ayakkabı boyacıları, seyyar satıcılar mahalden uzaklaştırıldı. Patla sebebiyle yaralananlar orada bulunan ambulanslara konularak hastaneye gönderildi. Şok geçirenlere de çevre esnafı su vererek sakinleştirdi.

Patlama sebebiyle 2 polis aracynda hasar oluştu, çevredeki bazı işyerlerinin camları kırıldı. İkinci patlamada da 5 polis memuru, 2 polis okulu öğrencisi, 1 zabıta, 3 vatandaş yaralandı. Yaralı polisler ve polis okulu öğrencileri Yüreğir Başkent Hastanesi'ne diğerleri ise Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Patlayycıların uzaktan kumanda ile patlatılmış olabileceği ihtimali üzerine olay yeri çevresinde bomba uzmanları çalışma başlattı.

Adana Emniyet Müdürü Mehmet Cebe patlamaların ardından olay yerine gelerek inceleme yaptı. Cebe, uzman ekiplerin çalışmasının devam ettiğini belirterek şuan için bombaların kim ya da kimler tarafından konulduğunun belli olmadığını, detaylı açıklamanın daha sonra yapılacağını söyledi.

Emniyet Müdürü Mehmet Cebe, 2 patlamada da 5'i polis memuru toplam 13 kişinin yaralandığını söyledi.

Polisin her 2 patlama ile ilgili çalışması devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious