Adana'da silah kaçakçılığı operasyonu

Adana'da silah kaçakçılığı operasyonu.7685
  • Giriş : 02.02.2009 / 10:17:00

Adana'da yapılan operasyonda, 260 bin gümrük kaçağı sigara ele geçirilirken, aralarında çete elebaşı ile bir öğretmenin de bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro ekipleri, yaklaşık 8 aylık teknik takip sonucu, Ceyhan-Adana kara yolunda ve kent merkezinde 15 ayrı operasyon yaptı.

Operasyonlarda, Suriye'den getirdikleri gümrük kaçağı sigaraları Adana'da satan, aralarında çete elebaşı A.M ile bir ilköğretim okulunda öğretmen İ.T'nin de bulunduğu çete üyeleri C.A, Y.A, Ç.Y, H.A.Ö, A.M, R.G, H.A.Y, M.Y, E.U. ve A.B gözaltına alındı.

Zanlıların çoğunun daha önce de bir çok kez kaçakçılık suçundan gözaltına alındığı belirlenirken, kullandıkları araçlarda ve evlerinde yapılan aramalarda toplam 260 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Zanlıların sigaraları araçların LPG tanklarında ya da taşımacılık yapılan kamyonların kasalarının alt bölmelerinde sakladığı, bir zanlının evinde ise sigaraların saklanması amacıyla kullanılan, kapısı bulunmayan ve sadece banyodaki havalandırmadan girilebilen bir odanın olduğu belirlendi.

Emniyetteki ifadeleri tamamlanan zanlılar, Adana Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*