Adana'da taksici öldürülenler yargıda

Adana'da taksici öldürülenler yargıda.9759
  • Giriş : 20.03.2009 / 13:35:00

Adana'da taksi şoförünü 10 TL için boğazını keserek öldürdükleri iddiasıyla adliyeye sevk edilen 2 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, yaklaşık 7 ay önce Şırnak'ta vatani görevini yaparken mayın patlaması sonucu kolundan yaralanan, bir ay önce de terhis olan Celal Yıldırım'ın (22), 01 T 2936 plakalı taksiyi kullanırken merkez Yüreğir ilçesi Özgür Mahallesi 2399 Sokak'ta gasbedilip öldürülmesi olayıyla ilgili yakalanan Hayrettin F. (24) ve akrabası Ahmet F. (28), sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Daha önce gasp suçundan sabıkası bulunan Hayrettin F. ve Ahmet F, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Zanlılardan Hayrettin F'nin, Ahmet F. ile gezmeye çıktıklarını, uyuşturucu hap içtiğini ve alkol aldığını, taksiye bindiklerini ancak daha sonrasını hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

Zanlı Ahmet F'nin de taksi şoförünün kendilerini Yüreğir otogarı yerine Merkez otogarına götürdüğünü iddia ettiği ifadesinde, şunları söylediği belirtildi:

''İsteğimiz yere vardığımızda taksimetre 40 TL yazınca Hayrettin, fazla olduğunu söyledi. Daha sonra cebindeki bıçağı çıkarıp omuzundan birkaç kez bıçakladı. Taksiden inip onu engellemeye çalıştım. Daha sonra taksiciden para istedi. O da 10 TL çıkarıp verdi. Hayrettin, benim söylemem üzerine parayı taksiciye geri verdi. Daha sonra da polisler beni yakaladı. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum, cinayeti ben işlemedim''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*