Adana'da tapu çetesi operasyonu

Adana'da tapu çetesi operasyonu.8442
  • Giriş : 07.09.2008 / 17:40:00

Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, yaşlı ve kimsesiz kişileri zorla kaçırtıp, tehditle mülklerine el koydukları için kamuoyunda "tapu çetesi" olarak adlandırılan suç örgütünün taşeronluğunu yaptığı ileri sürülen 16 kişiyi yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ADANA Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne bağlı Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, yaşlı ve kimsesiz kişileri zorla kaçırtıp, tehditle mülklerine el koydukları için kamuoyunda "tapu çetesi" olarak adlandırılan suç örgütünün taşeronluğunu yaptığı ileri sürülen 16 kişiyi, düzenlenen operasyonla yakaladı.

Geçen Haziran ayında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyonda ortaya çıkartılan ve liderliğini Çetin Acar'ın yaptığı tapu çetesiyle ilgili, Adana Emniyet Müdürlüğü'nün gizlilik içinde yürüttüğü çalışma sonuçlandı. Çetin Acar'ın, mal varlıklarına el koymak istediği yaşlı kimseleri Adana'da kendilerine "Gürselpaşalılar Çetesi" adını veren bir gruba kaçırttığı tespit edildi. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne bağlı Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, bu çeteye yönelik Adana ve Mersin'de eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Geçen perşembe günü sabaha karşı yapılan Özel Harekat Şubesi'nden keskin nişancıların da katıldığı operasyonda, Muzaffer Oruç, İ. Ayhan Işık, Engin Opçin, Ferhat Dora, Yılmaz Özbey, Erkan Aşkın, Reşat Ayna, Cengiz Sığınç, Atilla Doğaç, Mehmet İşler, Mehmet Çengel, Murat Yüzgeç, Metin Yoltay, Tufan Aktarla ile Coşkun Aktarla gözaltına alındı.

Adana Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları yapılan zanlılar, tapu çetesi lideri Çetin Acar'ın isteği üzerine Beykoz'da yalısı bulunan Ayaşlı Esen'in mal varlığını ele geçirmek için, evlatlığı İbrahim Esen'i kaçırdıklarını, Adana ve Mersin'de 3 ay zorla tutup işkence yaptıklarını itiraf etti. Sorguları süren zanlılar, pazartesi günü Adliye'ye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*