Adana'da yangın: 2 kişi ağır yaralandı

Adana'da yangın: 2 kişi ağır yaralandı.5797
  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Adana'nın merkez Yüreğir ilçesi D-400 Karayolu üzerinde bulunan bir tekstil ürünleri deposunda meydana gelen yangında biri itfaiye eri 2 kişi ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre saat 13.45 sularında meydana gelen yangına Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi kısa süre içinde müdahale etti.

Yaklaşık 80 kişinin çalıştığı belirtilen Naci Heybeli'ye tekstil işyerinde bir işçinin alım satım yapılan depoda kaynak yaptığı sırada yangın çıktı. İtfaiyenin yangına müdahalesi sırasında itfaiye eri Arif Say, çatıdaki bastığı çinkonun çökmesi sonucu yangının içine düştü. Arkadaşlarının yardımıyla çıkartılan talihsiz itfaiyeci Say, 112 acil servis ambulansı ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı.

Ağır yaralı olduğu belirtilen itfaiyecinin yanı sıra işyerinde çalışan Selahattin Kevir'in (33) ise yüzü yandı. Fabrika çalışanı Kevir ÇÜ Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Bu arada dumandan zehirlenen 4 işçi Devlet ve Numune hastanelerinde ayakta tedavi edildi.

Tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin bulunduğu depoda pamuklu ürünlerin yer alması yangının söndürülmesini güçleştirdi. Yaklaşık 1,5 saatlik çalışmanın ardından yangın güçlükle kontrol altına alındı. Yangının söndürülmesi için Seyhan ve Yüreğir ilçe belediyeleri de takviye su tankeri gönderdi.

Yanan deponun hemen yanı başında gök kuşağı oluşması ise ilginç görüntü meydana getirdi.

Yangının çıkış nedeni ve zarar hakkında çalışmalar devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious