Adana'daki seçimlerde skandal!

Adana'daki seçimlerde skandal!.15548
  • Giriş : 07.04.2009 / 00:45:00
  • Güncelleme : 06.04.2009 / 23:33:08

YSK'nın yaptığı açıklama ile tartışmalara nokta konan Adana seçimleriyle ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ADANA'DA yılan hikayesine dönen ve AK Parti, CHP ve DTP'nin iptalini istediği yerel seçimde İl seçim Kurulu Müdürü Hamit Arıkaner, hakkında gün yüzüne çıkan belgelerin ardı arkası kesilmiyor.

2004 seçimlerinde 'seçime hile karıştırdığı' için ceza aldığı ortaya çıkan Hamit Arıkaner'in, Akademi Organizasyon şirketinin Büyükşehir'den kiraladığı tesislerin kefili olduğunun ortaya çıkmasından sonra şirketin ortağının annesi Bedri Arıkaner olduğu belirlendi.

ANNESİ DE ŞİRKETE ORTAK!

ESKİ Baraj Çamlığı yakınlarındaki tesisleri Belediye'nin şirketi Koza A.Ş, 2 yıllığına 30 bin TL'ye Akademi Organizasyon'a kiralamıştı. Kira sözleşmesinde Akademi Organizasyon için kefil olan iki kişiden birinin İl seçim Kurulu Müdürü Hamit Arıkaner olduğu tespit edilmişti. Yeni çıkan bir belge ise Akademi Organizasyon'un ortaklarından birinin Hamit Arıkaner'in annesi Bedri Arıkaner olduğunu ortaya çıkardı. Şirketin ortaklarının yeraldığı Ticaret Sicili Gazetesi'nde Bedri Arıkaner ismine de rastlandı. Üç ortaklı şirketin diğer iki hissedarı ise Salim Menekşe ve Hüsamettin Özatlar.

Adana'da oy pusulalarının çöpten çıkması, yakılması, tutanaklardaki tutarsızlıklar gibi nedenlerden dolayı siyasi partiler itirazlarda bulunmuş, ancak hepsinde Hamit Arıkaner engeline takıldıkları iddia edilmişti.

Durak 1500 oy farkla başkan

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aytaç Durak, yapılan itirazlar nedeniyle yeniden sayım ve kontrollerin ardından en yakın rakibinden bin 500 fazla oy alarak, 5'inci kez belediye başkanı oldu. İl seçim Kurulu, yaptığı değerlendirmenin ardından, MHP Adayı Aytaç Durak'ın 238 bin 706, AK Parti Adayı Mehmet Ali Bilici'nin 237 bin 206, CHP adayı Ümit Özgümüş'ün ise 209 bin 876 oy aldığını ilan etti.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*