Adanalı ailenin karara isyanı

Adanalı ailenin karara isyanı.10380
  • Giriş : 13.10.2008 / 12:02:00

Adana'da alkollü olarak bir pazarcıya çarpıp ölümüne yol açan doktor, 1 hafta hapsi yatıp çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana'da 5 ay önce 1.01 promil alkollü olduğu belirlenen bir doktorun otomobiliyle çarparak ölümüne neden olduğu pazarcının ailesi, doktorun 1 hafta cezaevinde yattıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına isyan ediyor.

Edinilen bilgiye göre, Merkez ilçe Yüreğir'de bundan yaklaşık 5 ay önce Mithat Özsan Bulvarı üzerindeki Tarım İl Müdürlüğü önünde meydana gelen kazada, Dr. C.Y.'nin (26) kullandığı 01 YR 277 plakalı otomobil, motosiklete çarpmamak için virajı alamayarak kaldırıma çıkınca bisikletle gitmekte olan Ramazan Özcan'a (49) çarptı. Güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye görüntülenen kazada yaralanan 3 çocuk babası Özcan, ambulansla götürüldüğü Adana Numune Hastanesi'nde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kazanın ardından gözaltına alınan otomobil sürücüsü Dr. C.Y.'nin, trafik polisi tutanağında 101 ve cumhuriyet savcılığının bilirkişi raporunda 1.01 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Ancak doktor alkollü olmasına rağmen 1 hafta cezaevinde yattıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Pazarcılık yaparak geçimini sağlayan Ramazan Özcan'ın eşi Nurten Özcan (38), 5 aydır hem maddi hem manevi olarak çok zor günler geçirdiklerini belirterek, "Kocam her zamanki gibi işinden evine dönerken bu kez dönemedi. Alkollü bir doktor kocama kaldırımda çarparak canını aldı. Bir doktor kocamı çocuklarımdan ve benden aldı. Beni dul bıraktı çocuklarımı yetim bıraktı. Kocam varken çalışıp ekmek parası getiriyordu ama şimdi onu getiren de yok. Kızımın biri üniversitede okuyor. Diğer çocuklarım ise biri ilköğretimde biri de lisede okuyor. Ben kadın başıma iki kızım bir oğlumla ortada kaldım" diye konuştu.

Doktorun alkollü araç kullanırken kocasının ölümüne neden olduğunu ancak bir hafta cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını söyleyen Nurten Özcan, "Kocamın ölümüne sebep olan doktor mutlaka cezasını çekmeli" dedi.

Kaza öncesi doktorun motosikletli kişiye çarpmamak için direksiyonu kırınca yolun karşısına geçerek kaldırımda giden kocasına çarparak öldürdüğünü ifade eden Özcan, "Bu motosiklet sahibi kazayı görmüş. Ona sesleniyorum ne olur gelin şahitlik yapın. Suçlular cezasız kalmasın. Ben 3 çocukla 2 odalı evde çaresiz kaldım. En azından kocamı öldüren doktor elini kolunu sallayarak gezmesin" diye konuştu.

Kızı Meltem Özcan (21) ise kaza sırasında evde olduğunu bir gürültü duyarak yola doğru koştuğunu ve babasının kaza sonucu hayatını kaybettiğini öğrendiğinde yaşadığı şoku hala üzerinden atamadığını anlatarak, "En çok zoruma giden de babamın bir doktor tarafından öldürülmüş olmasıdır. Ben doktorları can kurtarır sanırdım ama babamı bir doktor öldürdü. Babam geri gelmeyecek ama doktor da mutlaka cezasını çeksin. Biz tek odalı bir evde hayat mücadelesi veriyoruz. Ben okuyorum. Ailem çok zor durumda" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

8 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Yusuf Doğan Özcan ise babasının yokluğunu her zaman hissettiğini belirterek, "Babam ölmeden önce işe giderken bana 'oğlum ben ölürsem annen, ablaların ve babaannen sana emanet' dedi. Beni öptü ve işe gitti ama bir daha dönmedi" dedi.

Meltem ve Yusuf Doğan Özcan duvarda asılı olan babalarının fotoğrafını hergün öpüp teselli bulmaya çalışıyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*