Adanalılar camilere akın etti

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

Adanalılar, Mirac Kandili gecesinde Sabancı Merkez Camii'ne akın etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hazreti Muhammed'in (SAS) Allah'ın huzuruna kabul edildiği Mirac gecesi, Adana'da camiilerde büyük bir coşkuyla karşılandı. Camiileri doldurup taşıran cemaat, Mirac'ı idrak edebilmek için geceyi ibadet ve dualarla değerlendirdi.
Sabancı Camii'ni dolduran mü'minler hataları ve günahları için Allah'tan af ve mağfiret diledi. Kandil programına ailesiyle birlikte gelenler, yaşadıkları manevi duyguların yoğunluğu içinde özel bir gecede olmanın mutluluğunu doyasıya yaşadı. Manevi atmosferin yoğun olduğu camilerde çocuklar da büyüklerinden gördüğü şekilde namaz kılmaya çalıştı. Bazı bayanların Kur'an okudukları dikkat çekti. Sıcaktan dolayı bazı insanlar ise dışarda bahçede namazlarını eda etti.

Aydoğan Tanman, Sabancı Merkez Camii çıkışında duygularını şöyle ifade etti; "Peygamber efendimizin miraca çıktığı gün. Onun için ailecek geldik. Böyle günleri değerlendirmek gerekir. Hepimiz emanetiz. Bu dünya boş."dedi.

Nazife Bingöl isimli bayan da annesiyle geldiği camide, evde oturup televizyon izleyeceklerine gece boyunca camide dua ettiklerini vurguladı. Bingöl, "Ailecek geldik. Buranın manevi ortamı daha güzel. Kendimizi biraz daha iyi hissettik. Çok memnun kaldık. Atmosfer daha güzel oldu." diye konuştu.

Nazegül Hoşgör, gecede Mekke ve Medine'yi görmüş gibi etkilendiğini ifade ederek "Namazımızı kıldık. Allah kabul etsin. Miraç kandili güzelce kutladık. Mekke ve Medine'yi görmüş gibi oldum. Gecemiz bütün islam alemine hayırlara vesile olsun."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious