Adanalı'nın esin kaynağı Fatih Terim

Adanalı'nın esin kaynağı Fatih Terim.13852
  • Giriş : 18.12.2008 / 11:15:00

Adanalı dizisini dikkatle takip ettiğini söyleyen Fatih Terim, ilk bölümün yarısında Oktay Kaynarca'yı arayarak tebrik etmiş. Dizinin esin kaynağı ise Adalı Terim...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adanalı dizisinin senaristi ve yönetmeni Tayfun Güvener, diziyi yazarken Adanalı Fatih Terim'den etkilendiğini açıkladı.

Kanaltürk'te ekrana gelen oyuncu Doğa Rutkay ile Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ'un birlikte sundukları 'Medyatik' programına Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile Adanalı dizisinin oyuncuları Oktay Kaynarca, Selin Demiratar ile dizinin senaristi ve yönetmeni Tayfun Güvener konuk oldu.

Güvener, Adanalı dizisini yazarken Fatih Terim'den esinlendiğini açıkladı. Tayfun Güvener, "Fatih hocanın etkisi var. Ben bir kahraman çizmeye çalışıyordum. O zaman da Türkiye'nin en büyük kahramanı sizdiniz. Ben Adanalı bir kahraman yapayım dedim. Fatih hocanın bir takım özellikleri var, hakkını çok savunuyor, anında müdahale ediyor" diye konuştu.

Terim, Güvener'in bu sözlerinin ardından "Sayın yönetmenim iyi takip etmiş beni" dedi. Terim, dizinin ilk bölümünü izlediğini ve Adanalı başkomiser Yavuz karakterini canlandıran Oktay Kaynarca'yı arayarak kutladığını anlattı. Kaynarca ile bir kaç gün birlikte geçirmeyi öneren Terim, böylelikle rolünü daha iyi canlandırabileceğini ifade etti.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*