Adana'daki petrol hattı onarılacak

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

Ceyhan-Kırıkkale Ham Petrol Boru Hattı’ndaki sızıntı sonucu çıkan yangının tamamen söndürüldüğü, hasar tespitinin yapılmasının ardından hattın onarılacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana’nın Pozantı ilçesinde süren TEM otoyolu inşaatı çalışmaları sırasında iş makinesiyle yanlışlıkla delinen Ceyhan-Kırıkkale Ham Petrol Boru Hattı’ndaki sızıntı sonucu çıkan yangının tamamen söndürüldüğü, hasar tespitinin yapılmasının ardından hattın onarılacağı bildirildi.

Pozantı Kaymakamı Adem Uslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hattın delindiği kısımdaki yangının, kontrol altına alındıktan yaklaşık 15 dakika sonra tekrar başladığını ve ekiplerin yarım saat süren çalışmanın ardından yangını söndürerek tamamen kontrol altına aldıklarını kaydetti.

Uslu, soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından, gelecek günlerde BOTAŞ ekiplerinin hatta oluşan hasarın tespitini ve onarımını gerçekleştireceklerini söyledi.

Bu arada, hattın ilk delindiği anda fışkıran petrolün, Çakıt Deresi’ndeki balıkların yanı sıra kara yolunun yanındaki balık lokantalarının havuzlarındaki balıkların ve çevrede aralarında kuşların da bulunduğu çok sayıda hayvanın telef olmasına neden olduğu öğrenildi.

Pozantı ilçesindeki TEM otoyolu inşaatı çalışmaları sırasında, iş makinesinin yanlışlıkla deldiği Ceyhan-Kırıkkale Ham Petrol Boru Hattı’ndan sızan petrol nedeniyle önce küçük çaplı bir patlama meydana gelmiş ve yangın çıkmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious