Adana'yı sel bastı!

Adana'yı sel bastı!.12301
  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

Adana'da akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur, bazı mahallelerde su baskınlarına yol açarken trafikte de sürücüler zor anlar yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gün içinde hafif yağan sağanak yağış, akşam saatlerinde şiddetini artırdı. Yağmurun şiddetini artırmasıyla birlikte rögarlar tıkandı ve yağmur sularını tahliye edemez oldu. Cadde ve bulvarlarda oluşan sel araçların yolda kalmasına sebep oldu. Özellikle Mücahitler Caddesi üzerinden geçen Demiryolu Köprüsü'nün altında biriken yağmur suları, gölü andırdı. Çok sayıda otomobil, burada su içinde kalırken belediye ekipleri suda kalan araçları iş makinelerinin yardımı ile çıkarmak zorunda kaldı. Yağmurun şiddetini arttırmasıyla birlikte Yunus Emre Mahallesi'nde yaklaşık 50 ev su baskınına maruz kaldı. Mahalle Muhtarı Servet Polat, durumu Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (ASKİ) iki yıl önce bildirdiklerini buranın kanalizasyon şebekesinin yetersiz olmasına rağmen değiştirilmediğini söyledi.

Bu arada Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde de bazı sokaklar gölü andıracak duruma geldi. Mahalle sakinleri evlerine su girmemesi için bahçe kapılarının önlerine kum torbaları koyarak çözüm üretmeye çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious