Adapazarı-İstanbul treninin içerisinde dehşet dakikaları

Adapazarı-İstanbul treninin içerisinde dehşet dakikaları.19339
  • Giriş : 10.12.2007 / 20:07:00

Adapazarı-İstanbul trenini kana bulamak istediler. Saldırganların madde bağımlısı olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adapazarı-İstanbul seferini yapan trende, madde bağımlısı olduğu ileri sürülen kişiler, döner ve rambo bıçaklarıyla ikisi güvenlik görevlisi olmak üzere 3 kişiyi yaraladı.

Edinilen bilgiye göre, Adapazarı-İstanbul seferini yapan trende kimliği belirsiz kişiler, kendilerinden bilet isteyen kondüktör ve güvenlik görevlilerine saldırdı. Biletsiz yolculuk ettiğinden şüphelendiği yolculara bilet soran kondüktör, olay çıkaran gençler tarafından darp edilip bıçaklandı.

Vagonda yaşanan kargaşa sesleri üzerine özel güvenlik görevlileri olay yerine geldi. Gençler, güvenlik görevlilerine döner ve rambo bıçaklarıyla saldırmaya başladı. Olayda Mustafa Çuktur adlı özel güvenlik görevlisi parmağından, diğer güvenlik görevlisi Yusuf Gidik de omzundan yaralandı.

Adının Tayfun olduğu bildirilen ve soyadı öğrenilemeyen kondüktör ise vücudunun çeşitli yerlerinden çok sayıda derin bıçak yarası aldı. Tren, Dilovası istasyonunda durunca saldırganlar kaçtı.

Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar, hemen tedavi altına alındı. Kondüktör, durumu ağır olduğu için Kartal Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious