Adapazarı yolu pahalıya maloldu

Adapazarı yolu pahalıya maloldu.11363
  • Giriş : 16.01.2009 / 20:54:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Adapazarı yolu için ilginç bir benzetme ile ortaya koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bozüyük-Mekece-Adapazarı yolu için yapılan bütün işlerin tutarını ilginç bir benzetme ile ortaya koydu.


Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bozüyük-Mekece-Adapazarı yolu için yapılan bütün işlerin tutarının 100 bin nüfusun yaşayacağı bir şehri yeni baştan inşa etmekle eş değer olduğunu söyledi.

Yıldırım, Bozüyük-Mekece-Adapazarı yolundaki çalışmaları yerinde incelemek üzere helikopterle Bilecik'in Bozüyük ilçesine geldi. Burada kendisini karşılayan Vali Musa Çolak, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve diğer yetkililerle bir restoranda yemek yiyen Bakan Yıldırım, daha sonra gazetecilerle bir otobüse binerek incelemelerine başladı.

Bilecik'e bağlı Küplü köyünde mola verildiği sırada Nurettin İpek adlı yaşlı bir vatandaşla sohbet eden Bakan Yıldırım, ''Sana söz veriyorum önümüzdeki mayıs ayında Sakarya'dan araca bineceksiniz, Bozüyük girişine kadar hiç sollama yapmadan gideceksiniz. Yollar iki gidiş, iki geliş olacak'' dedi.

Daha sonra Bilecik İstasyon Mahallesi yakınlarından geçen çevre yolunda devam eden yol çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Bakan Yıldırım, bir silindir makinesine bindi ve bir süre asfalt düzeltme işlemini kendisi gerçekleştirdi.

Yıldırım, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kar, kış demeden kara yollarının ve müteahhitlerin çalışmalar yaptıklarını belirterek, Mekece-Bozüyük yolunda işin büyük oranda bitirildiğini kaydetti.

-''VATANDAŞI ÇİLEDEN KURTARMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ''-

Her gün 15 bin aracın bu bölgeden geçtiğini, bunların yarısını da ağır vasıtaların oluşturduğunu ifade eden Yıldırım, ''Marmara'yı Ege'ye ve Akdeniz'e bağlayan çok zor coğrafyadan geçen bir yol bu. Buranın üzerinde çok fazla duruyoruz. Bozüyük-Mekece-Adapazarı yolu için yapılan bütün işlerin tutarı, 100 bin nüfusun yaşayacağı bir şehri yeni baştan inşa etmekle eş değer'' dedi.

Konuşmasının ardından gazetecilerle yeniden otobüse binen Bakan Yıldırım, bu defa direksiyona geçerek, yaklaşık 3 kilometre mesafedeki Kocatepe Kontrol Merkezine kadar otobüsü kendi kullandı.

Otobüsü kullanırken konuşan Bakan Yıldırım, ''Vatandaşı çileden kurtarmak için çalışıyoruz. Kaptanlar da bundan böyle rahat rahat direksiyona yapışmadan araç sürmenin keyfini yaşayacaklar. Bu yol geç kalmış bir yoldur aslında'' diye konuştu.

Bakan Yıldırım, kontrol merkezinde de yetkililerden bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*