Adapazarı'nda hırsızlık şebekesi çökertildi

Adapazarı'nda hırsızlık şebekesi çökertildi.14178
  • Giriş : 25.06.2008 / 15:31:00

Sakarya ve çevre illerde toplam 45 ayrı hırsızlık olayına karıştıkları ileri sürülen ve daha önceki suçlardan yattıkları cezaevinden çıkınca çete kurdukları belirlenen 9 kişilik şebeke, polisin operasyonuyla çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Adapazarı başta olmak üzere İzmit, Bursa, Düzce, İstanbul ve Bolu'daki bazı hırsızlık olaylarıyla ilgili yapılan araştırmalarda daha önce hırsızlık suçlarından cezaevinde yatan bazı kişilerin dışarı çıktıktan sonra çete kurduklarını belirledi. Kimlikleri tespit edilen şüphelilerin evlerine, savcılıktan alınan izinle saat 06.00'da baskın yapıldı. 140 kişilik polis ekibi ile yapılan baskında şüphelilerin oturdugu Şeker Mahallesi'ndeki 9 ev arandı. Şebeke mensubu oldukları belirlenen H.S., F.L., M.T., S.K., K.M., E.A., Y.Z., A.M. ile H.Y. gözaltına alındı. Bu kişilerin daha önce karıştıkları hırsızlık suçlarından cezaevinde yatarken tanıştıkları, tahliye olunca da bir araya gelerek hırsızlık çetesi kurdukları belirlendi

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada 2 otomotik av tüfegi, 9 mm'lik 61 tabanca mermisi ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü'ne getirilip sorgulanan 9 kişinin, çesitli tarihlerde Adapazarı'nda 31, çevre ilçelerde de 14 olmak üzere toplam 45 ev ve işyeri hırsızlığı olayını gerçekleştirdikleri belirlendi. Adliye'ye sevk edilen şüpheliler sağlık kontrolünden geçirilirken habercilere de saldırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious