Aday adaylığı başvuruları sürüyor

  • Giriş : 14.05.2007 / 00:00:00

Siyasi partilerde, 22 Temmuz'da yapılacak milletvekili genel seçimi için aday adaylığı başvuruları sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti'de 9 Mayıs'ta başlayan milletvekilliği aday adaylığı başvuruları 16 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00'de sona erecek.

AK Parti, daha önce bugün sona ereceğini açıkladığı milletvekili aday adaylığı başvuru süresini iki gün uzattı. AK Parti'ye başvurular sadece AK Parti Genel Merkezi'nde yapılabilecek, taşra teşkilatlarından başvuru yapılamayacak.

CHP'de aday adaylığı başvuruları, 22 Mayıs'a kadar kabul edilecek. Ancak, Parti Meclisi kararı uyarınca, Aydın, Gaziantep, Mersin, Kahramanmaraş, Muğla ve Sivas illerinde aday yoklaması yapılacağı için bu illerde aday adayı olmak isteyenlerin 18 Mayıs'a kadar CHP Genel Sekreterliği'ne başvurmaları gerekiyor.

YSK'nın belirlediği takvime göre bu illerde aday yoklaması 27 Mayıs Pazar günü yapılacak.

Milletvekilliği aday adaylığı için başvurular DYP ve ANAVATAN'da 20 Mayıs Pazar günü sona erecek.

MHP'de 10 Mayıs'ta başlayan milletvekili aday adaylığı başvuruları yarın saat 17.00'de sona erecek. BBP'de ise aday adaylığı başvuruları 25 Mayıs'ta son bulacak.

Genç Parti'de ve Halkın Yükselişi Partisi'nde (HYP) başvurular 20 Mayıs'a kadar kabul edilecek.

DSP'de milletvekilliği aday adaylığı başvuruları 28 Mayıs'ta sona erecek. Saadet Partisi'nde aday adaylığı başvuruları 19 Mayıs'a kadar yapılacak.

SHP'de de milletvekili aday adaylığı başvuruları 21 Mayıs'a kadar kabul edilecek.

Siyasi partiler, aday listelerini 4 Haziran Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar Yüksek seçim Kurulu Başkanlığı'na verecek. Bağımsız milletvekili adaylığı başvurularının da il seçim kurullarına aynı gün saat 17.00'ye kadar yapılması gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious