Aday gösterilmedi ama 'yola devam' dedi

Aday gösterilmedi ama 'yola devam' dedi.9130
  • Giriş : 17.01.2009 / 16:38:00

Bazı belediye başkanları yeniden aday gösterilmeyince AK Parti'ye küserek farklı arayışlar içine girerken 2 dönem başkan olan Tülün aday olmasa da...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin beklentilerini karşılayamadığı ve performansın altında gördüğü için yeniden aday göstermediği Belediye Başkanları arasında yer alan Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün, aday olmadığını öğrendikten kısa bir süre sonra yerine aday gösterilen Mehmet Akif Şişmanoğlu'nu arayarak tebrik etti.

Erdoğan'ın "Bazı arkadaşlarımızla yola devam etmeme kararı alıyoruz. Ben bu arkadaşlarımdan küsmemelerini ve partiden ayrılmamalarını rica ediyorum. İlk aday oldukları gün aday değillerdi aday oldular sevindiler. Bugün aday olamadılar üzüldüler. Sonra hizmeti bıraktılar. Bu dava arkadaşlığı olabilir mi? Ve çekildiler. Amaçları koltukmuş. Bu koltuk elinden alınınca da çekildiler. Böyle olmaz. Adaylar sadece koltuğu kapmak derdinde olmamalı. Önemli olan koltuğun doldurulması değil ülkeye hizmettir. Siyaset sadece belediye başkanı ve milletvekilliği olunca mı yapılıyor. Parti teşkilatlarında yapılan siyaset değil mi? Parti teşkilatlarında yapılan hamallık deyip, başkanlık koltuğuna oturunca "tamam ben yeri buldum" demek mi lazım.Teşkilatım içinde küskünlük dargınlık istemiyorum. Aynı birlik içinde yola devam etmemiz lazım" sözlerinden sonra aday olmadığını öğrenen Yusuf Tülün, aday olmadığı beklediğini ama olmayınca da kırılmadığını belirterek, "Kırılmadım ve asla da kırılmam. Bu partinin kurucularından biri olarak kırılmam ve küsmem söz konusu olamaz. Biz bu partiyi kurarken her ahval ve şerait altında birlikte çalışmaya and içerek kenetlendik. Genel Başkanımız bizden daha iyi çalışacağına inanmasa Mehmet Akif beyi yerime aday göstermezdi. Kendisine başarılar diliyorum" dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün, AK Parti İl Başkanlığı tarafından adaylığı açıklanan Mehmet Akif Şişmanoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir'i Belediye Başkanlık binasına davet etti. Yaklaşık yarım saat süren görüşmeye, meclis üyeleri, bazı yetkililer ve Sarıyerli bir gurup vatandaş hazır bulundu.

Tülün bilgi ve deneyimlerini M.Akif Şişmanoğlu'na aktaracağını belirterek "Bu bir takım oyunudur. Biz bir takımız bu takımda her oyuncu farklı görevler üstlenir. Bizde bu görevde hep birlikte tek yürek olarak seçim için çalışacağız. Hedefimiz 2'inci çıkan partiye açık ara fark atmak olacaktır " dedi.

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan adayı M. Akif Şişmanoğlu, Başkan Tülün'ün davetinden ve bu jestinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir'de Başkan Tülün'ün böyle bir yaklaşım sergilediği için ayrıca teşekkür etti.

Görüşme sonrasında Başkan Tülün M. Akif Şişmanoğlu ve Özdemir'i kapıya kadar kadar uğurladı.

(www.sariyersentez.com)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*