Adayın tık diye karşında

Adayın tık diye karşında.9595
  • Giriş : 18.06.2007 / 06:32:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 13:21:01

Türkiye 22 Temmuz’da sandık başına gidiyor. Milletvekili adayları seçim bölgelerinde hummalı bir propaganda faaliyetine başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

El broşürlerinden afişlere, pankartlardan bez afişlere, seçim otobüslerinden mitinglere kadar seçmene ulaşmak için her tür tanıtım yolunu kullanan adaylar için yeni bir alternatif daha hayata geçti.
Milletin vekil adaylarının ucuz ve etkili propaganda yapması ve aynı zamanda seçmenin de adayını istediği zaman tanıması için hazırlanan portal, www.adayvideo.com adresinde faaliyetine başladı. Bir zamanlar VHS video kasetleriyle köylerde propaganda çalışmaları yürüten adaylar şimdi video görüntülerini internet üzerinden sunacak. Fiyam Prodüksiyon tarafından tasarlanan portalın sahibi, yapımcı Ersin Ayvacı, birçok seçmenin adaylar hakkında hiçbir bilgisi olmadan kendisini sandık başında buduğunu belirterek, hem seçmen açısından hem de seçilen açısından siteyle büyük kolaylık sağladıklarını söylüyor. “www.adayvideo.com ile temel hedefimiz Türk siyasal hayatının önemli bir video arşivini oluşturup bunu birçok bilgi, anket ve dokümanla dolu hale getirip, siyasete ilgi duyan herkesle paylaşmak. Bu portal, hedeflerinden yarısına bile ulaşsa oluşturulan platform Türkiye'nin en etkili siyasi portalını doğuracak.” diyen Ayvacı, bu sayede özellikle Anadolu'da ve ülkenin birçok yerinde sesini duyurmaya çalışan ve siyasal hayatımızda belki de çok faydalı olacak birçok kişinin de görücüye çıkacağı inancında…

Aday, parti ya da bölgeye özel bilgi, animasyon, film veya anket çalışmalarının yayınlanacağı sitede seçmen, ilgili adayın sayfasına girip onunla ilgi yorum da yazabilecek. Türkiye'nin en ücra köşesindeki bir adayın bile kendi videsunu gönderip yayınlatabileceği site aynı zamanda seçmenlerin de adaylarla ilgili gönderdikleri ilginç video görüntülerine yer verecek. Bu portalın sadece 22 Temmuz seçimleri üzerine bina edilmediğini ve seçimlerden sonra da devam edeceğini belirten Emre Ayvacı, bu seçim döneminde her adaydan video görüntüsü başına bir bedel alacaklarını; ancak seçimden sonra minimum düzeyde bir ücretlendirmenin sözkonusu olacağını söylüyor. Sitenin kırmızı çizgileri olduğunu kaydeden Ayvacı, “Milli birlik ve bütünlüğümüzü zedeleyici, provokasyon içeren, gayri ahlaki, kişilik haklarına saygısızlık içeren veya siyasal hukuk açısından takip gerektirecek görüntülere sitede yer vermeyeceğiz.” diye konuşuyor.

Anlaşılan o ki, bu seçimle birlikte seçmen oy vermeden önce siteden adayını tıklayarak kararını gözden geçirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious