Adaylara, Seçim Teminat Sözleşmesi!

Adaylara, Seçim Teminat Sözleşmesi!.10354
  • Giriş : 18.02.2009 / 12:36:00
  • Güncelleme : 18.02.2009 / 12:39:55

Zonguldak'ta konuşma engelli Hasan Başar, yerel seçim öncesi adayların seçmenlere verdiği sözlerin havada kalmaması amacıyla hazırladığı 'Yerel Seçim Teminat Sözleşmesi'ni adaylara imzalatıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Zonguldak'ta konuşma engelli Hasan Başar, yerel seçim öncesi adayların seçmenlere verdiği sözlerin havada kalmaması amacıyla hazırladığı "Yerel seçim Teminat Sözleşmesi"ni adaylara imzalatıyor.

İlk olarak AK Parti Kozlu Belde Belediye Başkan ve Adayı olan Hüdai Dökmeci, ardından MHP Kozlu Belde Belediye Başkan Adayı Ertan Şahin ile görüşüp sözleşmeleri imzalayacaklarını belirten Başar, "Artık öğrencilerin karne, memurların sicil ile performanslarının ölçüldüğü gibi, yerel seçimlerde belediye başkanlarının, genel seçimlerde ise milletvekillerinin performansları seçmenleri ile imzalayacakları sözleşmelerle kontrol edilecektir. Artık hiçbir belediye başkan adayı kuru sıkı, hayali vaatlerde bulunamayacaktır. Gözünü budaktan, sözünü kulaktan, özünü Hak'tan esirgemeyen belediye başkan adaylarını görmek istiyorum" diye konuştu.

Başar, bu sözleşme ile sözün seçimleri finanse edenlerde değil, ödediği vergilerle belediye başkanları ve siyasilerin maaşlarına kaynak üreten halkta olacağını ifade etti. Başar, "Böylece seçmen siyasetin edilgen figüranı olmaktan çıkıp etkin baş aktörü olacaktır. Bu sözleşmenin tün Türkiye'deki yerel seçimler için örnek teşkil edeceğini umarak hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

Kamuoyunda "Kekeme Memur" olarak bilinen Hasan Başar, normal insanlara göre 2,5 kat daha yavaş konuştuğunu tespit ettirmiş, tüm konuşma engelliler için Türk Telekom Genel Müdürlüğü tarafından telefon indirimi yapılması istemiyle dava açmıştı. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu mezunu olan konuşma engelli Hasan Başar, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde(ZKÜ) memur olarak çalışırken, idarecilerle girdiği anlaşmazlık sonucu 'haksızlığa uğradığı gerekçesiyle' hukuk mücadelesi başlatmıştı. İki çocuk babası Başar'ın hukuk mücadelesi, işine son verilmesiyle noktalanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*