ADD Azerbaycan'a da uzandı

ADD Azerbaycan'a da uzandı.11182
  • Giriş : 08.05.2009 / 20:22:00

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 17 Mayıs'ta Ankara'da yapacağı mitinge katılımı artırmak için çalışırken Azerbaycan'daki yeni şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ADD Bakü şubesi, Azerbaycan Kurucu Başkanı İslam Aliyev'in katılımıyla kuruluş toplantısını yaptı. Toplantıya, Azerbaycan'ın yanı sıra Ukrayna'dan ve Tataristan'dan birer temsilci katıldı. Türkiye'den de dernek kurucularından Arif Çavdar ile GYK Üyesi Prof. Dr. Alpaslan Işıklı katıldı.

Düzenlenen toplantıda konuşan Azeri ve Türk katılımcılar, Atatürk'ün yalnızca Türkiye'nin değil tüm mazlum ulusların kurtuluşunun öncüsü olduğunu ifade ettiler. ADD Genel Merkezi'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise "Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bu girişimlerin başarıya ulaşması için ilgi ve desteğimizi sürdüreceğiz." denildi.

Öte yandan, ADD'nin Ankara'daki mitinge katılımı artırmak için yaptığı çalışmalar devam ediyor. Kapı kapı dolaşan dernek üyeleri, bastırdıkları afiş ve broşürleri dağıtıyor. Bastırılan afişlerde 'sosyal hukuk devletimize, demokratik laik cumhuriyetimize, üniter yapımıza ve tam bağımsızlığımıza sahip çıkalım' yazıyor. Afişte, Atatürk posteri ile Türk bayrağı da yer alıyor.

Ayrıca dernek, cumhuriyet mitingi uygulama esaslarını da şubelerine gönderdi. Pazar günü Tandoğan Meydanında düzenlenmesi planlanan cumhuriyet mitingi için Ankara Valiliği'nden izin alındığı ifade edildi. Yerel gazete-tv'lerin mitinge getirilmesinin tüm etkinliğin yurt genelinde yankı bulması bakımından çok önemli olduğu belirtilirken; Ankara dışından gelen katılımcıların ise bulundukları il ve ilçede tek merkezde birleşerek Ankara'ya gelmeleri istendi.

Miting sonunda Anıtkabir ziyaret edileceği dile getirilirken; belirlenen pankartlar dışında hiçbir görsel malzemenin taşınmayacağı ve sloganların atılmayacağı kaydedildi. Provokasyonlara karşı tedbirli hareket edilmesi istenirken; "Kışkırtıcı davranışlara cevap verilmemeli ve bu şekilde hareket edecek olanlar en yakın güvenlik yetkililerine bildirilmelidir. Bu tip hareketlerin provokasyon amaçlı olarak yaratılabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*