ADD Başkanı: Dini yeniden öğretiriz

ADD Başkanı: Dini yeniden öğretiriz.11812
  • Giriş : 23.05.2008 / 16:11:00

Atatürk düşmanlığının yaygınlaştırıldığını söyleyen Çorum ADD Başkanı, Döner 'Gerekirse bu insanlara gerçek dini öğretiriz' dedi ve mücadeleleri için Galatasaray’ı örnek gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhuriyet rejiminin ve Atatürkçü düşüncenin din karşıtı gibi gösterilmeye çalışıldığını kaydeden Çorum ADD Şube Başkanı Sadi Döner, “Cumhuriyet’in temel değerlerinden olan Laiklik, dinin güvencesidir.”diye konuştu. Bu durumun bazı kesimler tarafından yeterince anlaşılamadığını vurgulayan Döner, Türkiye’de Atatürk ve devrimlerinin gereği gibi anlatılmadığını öne sürdü.

Bazı akademisyenlerin örtünme ile ilgili açıklamalarını saçma bulduğunu da ifade eden Döner, “Gerekirse bu insanlara gerçek dini öğretiriz.” dedi.

BİN 300 DEĞİŞİK DİN ANLAYIŞI VAR

Türkiye’de bin 300’ü aşkın din anlayışının bulunduğunu iddia eden Döner, Fethullah Gülen’i eleştirdiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Görsel açıdan görkemli ama içeriği boşaltılmış bayramlar kutluyoruz. Türkiye’yi tarikatlar yönlendiriyor. İnsanların zafiyetlerinden yararlanıp kendi fikirlerini öğretiyorlar. Nereye gidiyor bu ülke? Fethullah derdi, içimizde büyük bir yara. Faaliyet alanlarında gençlere Atatürk düşmanlığı işliyorlar. Bu gençler de yarın eline silahı alıp bize sıkabiliyor. Onların parası varsa bizim de inancımız var. Parası olmayan Galatasaray nasıl şampiyon oluyorsa biz de mücadelemizde başarılı olacağız, yeter ki karşımızdakileri ikna edebilelim.Ben bir kahramandım. Devrim için mücadele ettim. Bu uğurda nöbet bile tuttum. Şu an gördüklerim karşısında üzülüyorum ama gelecekten ümitliyim. Atatürk bir devrimciydi. O’nun emaneti olan bu ülkeyi korumasını bilmeliyiz"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious