ADD Başkanı Eruygur, Doğululara cenneti vaad etti

ADD Başkanı Eruygur, Doğululara cenneti vaad etti.9314
  • Giriş : 17.06.2008 / 06:30:00
  • Güncelleme : 18.06.2008 / 15:15:01

Hükümetin Güneydoğu açılımı sonrası bölge bir çok çevrenin ilgi alanı olmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ADD derneği başkanı emekli Org. Eruygur, bölge halkına cennet vaadinde dahi bulundu

Hükümetin GAP projesi çerçevesinde yaptığı Güneydoğu açılımından sonra hükümet karşıtı pek çok çevreden de bölgeye ilgi artıyor. CHP lideri Deniz Baykal'ın ardından Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur da Güneydoğu'ya ayak bastı. Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal'ın sağ kolu olarak bilinen Prof. Ünsal Yavuz'la Silopi'de temaslarda bulunan Eruygur, öğretmenevinde onuruna verilen yemekte “Atatürkçü düşüncenin işi, bizim işimizdir. İleri doğru koşan herkesle yakında bir cennet kurmayı düşünüyoruz” dedi.

Konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti'nin ırk temeline dayanmadığını vurgulayan Eruygur, “Türkiye Cumhuriyeti devleti ırk esasına dayalı bir devlet değildir. Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür. Önceki mensubiyet bizim için sadece bir zenginliktir' şeklinde konuştu.

Konuşmasında sık sık 'cennet kuracağız' ifadesini kullanan Eruygur, “Köyünde, kentinde, okulunda her yerde bir ileri aşamaya mutlaka koşmayı ve bu koşuşta onlarla birlikte bir cennet kurmayı düşünen bir derneğiz” dedi. Başkent Üniversitesi'nde Rektör Mehmet Haberal'a yakınlığı ile bilinen ve Haberal ile Eruygur'un başını çektiği oluşumlar içinde adı geçen Başkent Üniversitesi Atatürk Araştırma Ve Uygulama Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ünsal Yavuz ise, seçimleri kazanarak çoğunluğu elde eden partilerin ülke yönetiminde tek söz sahibi olamayacağını ileri sürdü.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious