ADD bu sefer fena yakalandı!

ADD bu sefer fena yakalandı!.11182
  • Giriş : 03.05.2009 / 04:10:00
  • Güncelleme : 02.05.2009 / 22:35:56

Baykal'ın gündeme getirdiği, kimilerine göre Cumhuriyet kimilerine göre Ergenekon mitingleri için düğmeye basıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Köşk'e çıkmasını istemeyen kesimler Cumhuriyet mitingleri adı altında bir araya gelmişlerdi. O dönem çok ses getiren bu mitinglerin Ergenekon Soruşturması kapsamında ele geçirilen belgelerde askeri darbeye zemin hazırlama amacıyla yapıldığı anlaşılmıştı.

Şimdi ise ADD öncülüğünde başlatılacak Ergenekon davası karşıtı mitingler için alttan alta çalışmalar yürütülüyor. ÇYDD başta olmak üzere geçen mitinglere destek veren birçok dernek 17 Mayıs'ta yapılacak mitinglere destek vermeyeceğini açıklamıştı.

Başlamadan ölü doğduğu yorumları yapılan mitinglerin görünürde tek destekçisi ADD kaldı. Peşpeşe gelen açıklamalarla moralleri bozulan ADD'liler katılımı artırmak için ilginç yollara başvuruyorlar.

Özellikle de mitingin gerçekleştirileceği Ankara'da çalışmalarını yoğunlaştıran dernek üyeleri kapı kapı dolaşıp mitinge davet broşürü dağıtıyorlar.Sadece broşür dağıtmakla kalmayan üyelerin mitinge katılımı artırmak için, şehir dışından geleceklerin masrafını karşılamak amacıyla ODTÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu adına, para topladıkları öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yapılan mitingler için de, başta Çankaya Belediyesi ve ATO olmak üzere değişik kurum ve kuruluşlardan para yardımı alındığı iddia edilen ETÖ iddianameleri ile belgelenmişti.

Dağıtılan broşürde iddia edilen ETÖ sanıklarına verilen açık destek ise dikkatlerden kaçmıyor. Sanıklara, vatansever Aydın olarak hitap edilen broşürde düzenlenecek mitingler dönüm noktası olarak nitelendiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*