ADD Diyarbakır Şube Başkanı öldü

ADD Diyarbakır Şube Başkanı öldü.11812
  • Giriş : 23.06.2008 / 08:12:00

Ankara'da yapılan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Kurulu'na katılan ADD Diyarbakır Şube Başkanı Rıza Gül, lokantada yemek yerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gül'ün eşi ve arkadaşları olaydan sonra hastaneye akın etti. Hastane önünde eşinin ölüm haberini alan Zeynep Gül, sinir krizi geçirdi. Zeynep Gül, ADD üyeleri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin 10. Olağan Genel Kurulu'na katılmak üzere Ankara'ya gelen ADD Diyarbakır Şube Başkanı Dr. Ali Rıza Gül (57), oyunu kullandıktan sonra yemek için gittiği Kızılay'daki bir lokantada kalp krizi geçirdi. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Gül, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Gül'ün hayatını kaybettiği haberini alan ADD üyeleri ve eşi Zeynep Gül, hastaneye akın etti. Hastane önünde toplanan ADD üyeleri, Zeynep Gül'e eşinin hayatını kaybettiği haberini verdi. Eşinin ölüm haberini alan ve gözyaşlarına boğulan Zeynep Gül, sinir krizi geçirdi. ADD üyeleri tarafından teskin edilmeye çalışılan Zeynep Gül'e hastanede sakinleştirici iğne yapıldı. Zeynep Gül, daha sonra ADD üyeleri ile birlikte hastaneden ayrıldı.

ADD üyesi Celal Uysal, 10. Genel Kurul'un yapıldığını ve Rıza Gül'ün evine gitmek üzere ayrıldığını söyledi. Gül'ün yemek yerken aniden rahatsızlandığını ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini belirten Uysal, ''Diyarbakır ADD şubemizde uzun yıllardan beri çok başarılı ve çok zor şartlarda hizmet verdi. ADD üyelerinin büyük bir üzüntüye boğdu. Hepimiz çok üzgünüz. Çok kederliyiz. Arkadaşımı saygıyla anıyor, kendisine rahmet diliyoruz. Ailesine de başsağlığı diliyoruz." dedi.

Cenazenin ise büyük bir ihtimalle Gaziantep'te defnedileceğini kaydeden Uysal, ''ADD Derneği Genel Merkezi'nde bir tören yapılacağını ve aziz arkadaşımızı Gaziantep'e yolcu edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Rıza Gül'ün iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious