ADD Kurultayı sonuç bildirgesi

ADD Kurultayı sonuç bildirgesi.11829
  • Giriş : 01.12.2008 / 13:00:00

Atatürkçü Düşünce Derneği Küçük Kurultayının ardından yayımlanan sonuç bildirisinde, ''Çözüm, önümüzdeki yerel seçimlerde de Atatürkçülerin ilkeli birliğinin sağlanmasını gerektirir'' denildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Dernekten yapılan yazılı açıklamada, küçük kurultayın dün Ankara'da gerçekleştirildiği belirtilerek, sonuç bildirisine yer verildi.

Dünyada ve Türkiye'de önemli sorunların yaşandığı kaydedilen bildiride, büyük bir ekonomik kriz yaşandığı vurgulandı. Bildiride, şöyle devam edildi:

''Sorunlar bugüne dek görülmemiş boyutta ve niteliktedir. Yol açacağı sonuçların da geçmişte yaşanmış olanlara benzememesi kaçınılmazdır. Çelişkiler derinleşmiş, yeni bir yeryüzü uygarlığının kurulması veya küresel ölçekte mahvoluş tehlikesi kapımızı çalmış bulunmaktadır. Kuşku yok ki sorunların kaynağının bizim dışımızda olması, bütün küresel kötülüklerin gerisinde emperyalizmin sınır tanımayan dayatmalarının yatıyor olması olup bitenler konusunda bizim hiçbir sorumluluğumuzun bulunmadığı anlamına gelmez.''

Yakın tarihin unutulmaması gereken derslerle dolu olduğu ifade edilen bildiride, ''1929 bunalımının tüm dünyayı kasıp kavurduğu bir dönemde bir yandan Osmanlı'nın borçlarının taksitlerinin ödendiği, bir yandan da ekonomik, sosyal ve kültürel alanda Cumhuriyet'in temellerini oluşturan parlak kazanımların gerçekleştirilmesinin sağlanabildiği'' kaydedildi.

Bildiride, ''Çözüm gene Atatürkçülüktedir. Çözüm önümüzdeki yerel seçimlerde de Atatürkçülerin ilkeli birliğinin sağlanmasını gerektirir'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*