ADD üniversite personeline çağrı!

ADD üniversite personeline çağrı!.11182
  • Giriş : 08.05.2009 / 17:45:00

ADD 17 Mayıs'ta yapmayı planladığı miting için Uludağ Üniversitesi öğretim üyelerinden ve personelinden destek istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) 17 Mayıs'ta Tandoğan Meydanı'nda yapmayı planladığı miting için Uludağ Üniversitesi (UÜ) serverini kullanarak gönderdiği maillerle öğretim üyelerinden ve tüm personelinden destek istiyor.

'ADD 17 Mayıs'ta Tandoğan'da' başlığıyla gönderilen maillerde rektörlerin ve bilim insanlarının hukuka ve insan haklarına aykırı uygulamalarla karşı karşıya kaldığı iddia ediliyor. "Akademisyenlerin evleri, çalışma odaları basılıyor, sağlıkları tehlikeye atılıyor, üniversitelerde bir suç yuvası gibi aramalar yapılıyor.

Üniversitelerde her zaman çatışmalara karşı özveriyle görev yapmış rektörler ve saygın bilim insanları kamuoyuna 'terör suçlusu' olarak tanıtılıyor." şeklinde kısa bir açıklamanın yer aldığı maillerde "Şimdi değilse ne zaman?" sorusu yöneltiliyor.

17 Mayıs tarihinde saat 01.00'da Nilüfer, Şehreküstü ve Yıldırım'dan otobüslerin kaldırılacağının belirtildiği açıklamada, şu ifadeler yer alıyor:

"Silivri'ye gitmemek için, Silivri'dekilere özgürlük için... Bağımsızlığımızı savunmak için... Atatürk'ün evlatları olduğumuzu ispatlamak için...

Ankara'dayız! 17 Mayıs saat 12:00'de Tandoğan'dayız. 17 Mayıs'ta Ankara'nın çağrısına uymazsan, bir sabah kapını çalanların çağrısıyla Silivri'ye gittiğinde vakit çok geç olacak. Şimdi değilse ne zaman...? Bizi bekliyor Tandoğan!!!"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*