ADD'nin başörtüsü karşıtı eylemine sarhoşlar da katıldı

ADD'nin başörtüsü karşıtı eylemine sarhoşlar da katıldı.12750
  • Giriş : 02.03.2008 / 21:20:00

Eskişehir'de türban karşıtı düzenlenen eylemde sarhoşlar ön plana çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlköğretim ve lise öğrencilerine hükümet karşıtı pankartların taşıttırıldığı eyleme ilgi olmayınca, bir organizasyoncu eline aldığı megafonla caddeden geçen vatandaşları mitinge davet etti.

Davet üzerine yoldan geçen iki sarhoş vatandaş eylem alanına gelerek göbek atıp, ilginç sloganlar atıp şarkı söyledi.

Atatürkçü Düşünce, Çağdaş Yaşamı Destekleme ve Türk Gençleri Birliği'nin organizasyonunda türban karşıtı eylem yapıldı. Valilik Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen eyleme ilgi olmadı. Maç olduğu gerekçesiyle ilgiyi artırmak için 17:00 sularında gerçekleştirilmesi planlanan eylem, yeterli ilgi olmayınca 45 dakika geç başlatıldı. Yaklaşık 600 kişinin katıldığı eylemde ilginç görüntüler yaşandı.

Eylem öncesi Atatürk ve Kuzey Irak'ta şehit olanlar ile Devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okundu. İlköğretim ve lise öğrencilerine hükümet karşıtı pankartların taşıttırıldığı eyleme ilgi olmayınca, bir organisazyoncu eline aldığı megafonla caddeden geçen vatandaşları mitinge davet etti. "Lütfen eyleme katılın", "Cumhuriyetimizi koruyalım", " Sesimizi duyaralım" şeklindeki ifadelerle yapılan davete vatandaşlar iştirak etmeyip cadde kenarından biraz seyredip evinin yolunu tutarken, iki sarhoş vatandaş eyleme alanına geldi.

Ellerine Türk bayrağı alan iki sarhoş vatandaş, eylem alanında oynayıp, attıkları ilginç sloganlarla şarkı söyledi. Adeta miting alanında ayılan iki sarhoş şahsın attığı "Muza bu devletin adamıdır", "Bayrak inmez ezan susmaz", "Herkez kendi muhitinde konuşsun" şeklindeki sloganlar ile "evlerinde lamba yanıyor" adlı şarkıyı okuması eyleme katılanları kahkahaya boğdu. İki sarhoş kafadar daha sonra oynayarak eylem alınından ayrıldı.

Eylemde başörtüsü karşıtı yerine AK Parti Hükümeti aleyhine slogan atılıp pankart açılması dikkat çekti. Özellikle ilköğretim ve lise öğrencilerine, "Üniversiteler değil AKP yıkılacak", "İşçi gençlik el ele tam bağımsız Türkiye", "Haçlı irtica üniversiteye giremez " ve "Cumhuriyet devrimi kazanacak" yazılı pankartlar taşıtıldığı görüldü.

Bu arda, eylem sırasında açılan bir standta, eyleme katılanlar Türkiye Gençleri Birliği Derneği'ne üye yapıldı. 45 dakika süren eylem olaysız sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious